Hlavní navigace

nVidia opět řeší problém s přehříváním svých grafických čipů

18. 3. 2010

Sdílet

Na vině tentokrát nejsou samotné čipy, jako tomu bylo v roce 2008 u řady GeForce 8, ale ovladače, které způsobují přehřívání a případně i pád celého počítače.

Jedná se konkrétně o ovladače ve verzi 196.75 a společnost nVidia proto uživatele důrazně vyzývá, aby je odinstalovali a použili nejnovější balíček, který by měl být již v pořádku. Na problém s přehříváním si začali uživatelé stěžovat na síti podpory a po prošetření tohoto problému byla vydána aktualizovaná verze 197.13. Díky přehřívání může docházet k defektům v obraze a případně i k selhání celého počítače. Někteří jiní uživatelé si stěžovali na nefunkčnost automatické regulace otáček větráčku při vyšším zatížení, který např. při hraní her nestačil grafické čipy uchladit.

Na stránkách nVidie je vysvětleno, že někteří uživatelé měli při používání ovladačů 196.75 stažených z webových stránek nVidie problém s otáčkami větráku grafických čipů GeForce a nVidia také instruovala svoje partnery, aby tyto ovladače odebrali z počítačů, kde se vyskytovaly.

Dalším alternativním postupem může být podle nVidie navrácení se k předchozí verzi grafických ovladačů a ve většině případů prý obnovení předchozí verze 196.21 okamžitě přinese řešení situace.

Výměna ovladačů se týká verzí pro Windows 7, Vistu i Windows XP a grafických čipů řad GeForce 6, 7, 8, 9, 100, 200, 300 a také Ion pro desktopy. Mobilní verze prý postiženy problémem nejsou.