Hlavní navigace

nVidia představuje supervýkonnou grafiku pro notebooky

22. 9. 2015

Sdílet

 Autor: nVidia
GeForce GTX 980 pro mobilní zařízení zvládne i virtuální realitu.

Společnost nVidia dnes oznámila uvedení zbrusu nové grafické karty GeForce GTX 980 pro notebooky. Mobilní GPU se stává natolik výkonným, že zvládne surround ve vysokém rozlišení nebo práci ve virtuální realitě. Pro pařmeny na počítače tak brzy na trh přijde zcela nový druh herních notebooků.

Při tvorbě nové grafiky nVidia dbala použitých prémiových komponent, důraz je kladen na výkon a dokonce i na přetaktování. 

Výčet parametrů - u notebooků dosud neviděných - zahrnuje například 7 Gbps rychlou paměť, výkonné 4-8 fázové zdroje, prostor pro přetaktování, odemknuté GPU i CPU, možnost ovládat otáčky větráku a k tomu všemu desktopové GPU GeForce GTX 980.

Cloud22

Herní modely přenosných zařízení od největších světových výrobců budou k dispozici v konfiguracích s technologií G-SYNC, zajišťující plynulé hraní bez trhání a sekání obrazu.

Podle nVidie se hráči mohou těšit - mimo jiné - na produkty z produkce ASUS, Gigabyte, MSI, Clevo, a také na lokální americké a západoevropské značky jako Origin PC, Maingear, Falcon NW, Digital Storm , Sager, XMG, PC Specialist, LDLC, Hyperbook, G-Tune, AfterShock, BossMonster, Metabox, ThunderRobot nebo Terrans Force.