Hlavní navigace

NVIDIA přináší hráčům s GeForce RTX ray tracing v reálném čase

10. 9. 2018

Sdílet

 Autor: NVIDIA
NVIDIA RTX vytváří pokročilou smíšenou grafiku díky pokroku v oblasti umělé inteligence a ray tracingu v reálném čase

Společnost NVIDIA představila novou řadu GeForce RTX, prvních herních GPU založených na nové architektuře NVIDIA Turing a platformě NVIDIA RTX, která spojuje stínování nové generace s ray tracingem v reálném čase a novými schopnostmi umělé inteligence.

 NVIDIA

Architektura Turing disponuje 6x vyšším výkonem než její předchůdce Pascal a opět připomíná počítač jako hlavní herní platformu s nejnovějšími funkcemi a technologiemi umožňujícími hrát v ultra vysokém 4K rozlišení s HDR a 60 snímky za sekundu v těch nejpokročilejších herních titulech.

GeForce RTX – Nová rodina herních grafických karet

Nové grafické karty GeForce RTX 2080 Ti, 2080 a 2070 nyní nabízí vlastnosti, které nikdy předtím v herních grafických kartách nebyly, jako jsou nová RT jádra grafického čipu umožňující ray tracing objektů a prostředí s různými charakteristikami v reálném čase s fyzikálně přesnými, realistickými stíny, odrazy světla, refrakcemi a globálním osvětlením.

Navrženo pro hráče

NVIDIA uvádí speciální referenční edice nových grafických karet GeForce RTX splňující vysoké standardy společnosti. Klíčové vlastnosti těchto grafických karet jsou:

  • Přetaktování přímo z výroby s moderním 13fázovým napájením iMON DrMOS a dalším přesně řízeným napájením pro maximální přetaktování.
  • Dva 13lopatkové axiální ventilátory s 3x vyšším průtokem vzduchu a nízkou hlučností.
  • Kovaný, strojově opracovaný hliníkový kryt s broušenými okraji tvořící pevný a lehký rám přecházející do otevřeného designu s hladkými liniemi jdoucí po celém obvodu grafické karty.
  • První vapor chamber použitý v rámci celé grafické karty. Je 2x větší, aby maximalizoval rozptýlení a odvod tepla.
  • Vylepšený DisplayPort 1.4a konektor s DSC umožňující přenos 8K rozlišení při 60 Hz.

Široká podpora GeForce RTX

Přední světoví vydavatelé, vývojáři a tvůrci herních enginů již oznámili podporu grafických karet GeForce RTX a poskytnou tak ray tracing v reálném čase, výkon a umělou inteligenci hráčům po celém světě. Mezi uvedenými tituly jsou například Battlefield V, Shadow of the Tomb Raider, Metro Exodus, Control a Assetto Corsa Competizone. Mezi tyto vývojáři patří EA, Square Enix, EPIC Games a další.

Platforma NVIDIA RTX se rychle stala standardem pro ray tracing v reálném čase a umělou inteligenci ve hrách. Osvojilo si ji také mnoho vývojářů profesionálních aplikací pro vykreslování, zahrnující Adobe, Autodesk či Pixar.

Dostupnost a cena

Cloud22

Cena grafických karet GeForce RTX včetně referenčních NVIDIA Founders Edition začíná na 499 dolarech a dostupné budou v 238 zemích světa. Vlastní modely budou prodávat společnosti ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision, MSI, Palit, PNY a Zotac.

Grafické karty GeForce GTX 2070 budou dostupné v říjnu tohoto roku.