Hlavní navigace

Nvidia přináší vlastní smartphone ZTE Mimosa

21. 2. 2012

Sdílet

 Autor: Nvidia
Společnosti Nvidia a ZTE oznámily uvedení ZTE Mimosa X, prvního smartphonu využívajícího jak NVIDIA Tegra aplikačního procesoru tak Icera modemu, získaného Nvidií v rámci akvizice společnosti Icera v polovině loňského roku.

Společnosti Nvidia a ZTE oznámily uvedení ZTE Mimosa X, prvního smartphonu využívajícího jak NVIDIA Tegra aplikačního procesoru tak Icera modemu, získaného Nvidií v rámci akvizice společnosti Icera v polovině loňského roku.

„ZTE Mimosa X je zajímavý z několika důvodů,“ říká Michael Rayfield, generalní manažer sekce Mobile business společnosti NVIDIA. „Mimosa X je vůbec prvním smartphonem v němž jsou všechny hlavní procesy řízeny NVIDIA technologiemi a rovněž se stává prvním zařízením, které přináší prémiový mobilní výkon i do segmentu mainstreamových mobilních zařízení.“

Mimosa X je řízena mobilním procesorem NVIDIA Tegra 2, sestávajícím z dvoujádrového CPU, GPU GeForce a NVIDIA Icera 450 HSPA+ modemu, obsahujícího baseband a RF procesory, zajišťující skvělý datový tok anízkou spotřebu. Poběží na operačním systému Ice Cream Sandwich (Android 4.0) a mimo jiné se můžete těšit na 4,3“ qHD (960 x 540) displej, zadní 5 MP a přední kamery a 4 GB interní úložiště rozšiřitelné na 32 GB.

ZTE Mimosa X nabízí například advanced audio distribution profil (A2DP), Dolby zvuk, kompatibilitu s Digital Living Network Alliance (DLNA) znamenající snadné sdílení veškerého obsahu, nahrávání i přehrávání videa v HD rozlišení, dualní mikrofony nebo vestavěný gyroskop.

Mimosa X bude uvedena do prodeje kolem Q2 2012.Zákazníci tak budou moci používat mainstreamový smartphone a přitom si užívat stejného komfortu rychlého prohlížení internetu, plynulého multitaskingu a HD videa stejně jako hraní her konzolové kvality přes TegraZone, což bylo dříve myslitelné pouze s high-endovými telefony.

TegraZone je aplikace společnosti NVIDIA, stáhnutelná zdarma z Android Marketu, která přináší informace a samotné hry nejvyšší kvality optimalizované pro Tegra procesor. NVIDIA Icera 450 podporuje až 21Mbps kategorie 14 HSPA+ s rychlým stahováním ve fading channels, IceClear technologie omezující rušení potom ještě urychluje datovou propustnost na základové stanici a pokročilý Release 7 zajišťuje extrémně nízkou latenci odezvy sítě.