Hlavní navigace

NVIDIA uvádí řadu GeForce RTX SUPER

23. 7. 2019

Sdílet

 Autor: NVIDIA
Nejlepší výkon ve své třídě, energetická efektivita a podpora ray tracingu v reálném čase

NVIDIA rozšířila řadu svých herních GPU představením nových modelů GeForce RTX 2060 SUPER, GeForce RTX 2070 SUPER a GeForce RTX 2080 SUPER.

NVIDIA

Nové GPU GeForce RTX SUPER jsou výsledkem téměř ročních prací na optimalizaci architektury a výrobního procesu. V porovnání s ostatními GPU ve svých třídách nabídnou nejvyšší výkon ve hrách spolu s nejlepší energetickou efektivitou.

Ray tracing je pokročilá grafická technika původně používaná ve filmech pro vytvoření velmi realistických vizuálních efektů. Pouze GPU GeForce RTX využívají hybridní architekturu pokročilého stínování, programovatelného ray tracingu a výpočetních jader, aby ve hrách nabídnuly ray tracing v reálném čase. Ray tracing je podporován v průmyslových standardech mezi API včetně Microsoft DirectX Raytracing (DXR) a Vulkan. Stejně tak jej podporují enginy využívané herními vývojáři, mezi něž patří Unreal Engine, Unity, Frostbite, id Tech, Northlight, 4A Engine a další.

GPU GeForce RTX ve hrách podporují řadu špičkových a pokročilých funkcí. Kromě toho, že jako jediné GPU umožňují ray tracing v reálném čase, nabízejí řádový nárůst AI procesního výkonu díky NVIDIA Deep Learning Super Sampling (až 130 Tensor TFLOPs) a jsou také jediné, které podporují pokročilé funkce jako Mesh Shading a NVIDIA Adaptive Shading (NAS).

NAS také podporuje Variable Rate Shading včetně adaptivního stínování obsahu i pohybu pro dosažení nejvyšší kvality obrazu spolu s maximálním výkonem a také Foveated Rendering, který v kombinaci se sledováním pohybu očí vykresluje detaily v závislosti na směru hráčova pohledu s cílem nabídnout zážitek z VR nové generace.

GPU NVIDIA přicházejí s GeForce Experience, aplikací usnadňující hraní na PC a nabízející unikátní a snadno ovladatelné herní funkce. Patří mezi ně NVIDIA Highlights, které automaticky zachycují nejlepší herní okamžiky, NVIDIA Ansel, díky nimž hráči mohou pořídit zajímavé screenshoty, a v neposlední řadě také NVIDIA Freestyle umožňující hráčům přizpůsobit si vzhled hry pomocí 15 postprocesingových filtrů a 38 rozdílných konfigurací, mezi něž patří doostření obrazu, fotorealismus nebo nastavení pro barvoslepé. Hráči mohou také využít speciální noční mód redukující vyzařované modré světlo, takže se jim bude lépe spát.