Hlavní navigace

Nyní si u nás můžete koupit tablet Samsung Galaxy Tab A s dotykovým perem

7. 5. 2015

Sdílet

 Autor: Samsung
Společnost Samsung uvádí na český trh model Samsung Galaxy Tab A. Tablet s operačním systémem Android 5.0 Lollipop je vybavený čtyřjádrovým 1,2 GHz procesorem, až 2GB RAM (dle varianty), 16GB úložištěm a Micro SD slotem pro 128GB externí úložiště. Novinka bude od zítřka k dostání od 8 499 Kč.

Společnost Samsung uvádí na český trh model Samsung Galaxy Tab A. Tablet s operačním systémem Android 5.0 Lollipop je vybavený čtyřjádrovým 1,2 GHz procesorem, až 2GB RAM (dle varianty), 16GB úložištěm a Micro SD slotem pro 128GB externí úložiště. Novinka bude od zítřka k dostání od 8 499 Kč.

Nový tablet má ve své výbavě 5Mpix zadní fotoaparát a 2Mpix přední fotoaparát – oba s automatickým ostřením. Samung Galaxy Tab A dokáže zachytit až 20 snímků po sobě jediným dotykem díky funkci nepřetržitého snímání.

Změny se dočkalo rozvržení domovské obrazovky Samsung Galaxy Tab A, aby odpovídalo novému poměru stran displeje, které nyní činí 4:3 při rozlišení 1024 x 768 pixelů. Uvnitř tabletu pracuje čtyřjádrový procesor, i když v každé verzi trochu jiný. Wi-Fi verze má k dispozici procesor Qualcomm Snapdragon 410 s taktem 1,2 GHz, zatímco LTE verze je vybavena procesorem s označením MSM8916, což je také Qualcomm 410 se stejným taktem, ale v něčem se musí lišit, rozdíl se nám nepodařilo zjistit.

Majitelé Galaxy Tab A mohou využívat kompletní sadu předinstalovaných aplikací a služeb společnosti Microsoft. Patří k nim Microsoft Office, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, Microsoft OneNote a Microsoft OneDrive (úložiště s kapacitou 100 GB na dva roky), nechybí ani Skype.

Cloud22

Díky S-Pen lze tablet ovládat podobně jako s počítačovou myší, takže se požadovaný obsah snadno označuje a přesunuje. Funkce Smart Select navíc zachycuje snímky a vyjímá text. Navíc má Tab A s S-Penem speciální tlakocitlivou vrstvu rozeznávající různé úrovně tlaku (S-Penem na jeho povrch), díky tomu je ideálně použitelný pro biometrický podpis.

Samsung Galaxy Tab A v černé a bílé barvě je dostupný v následujících verzích za doporučenou maloobchodní cenu:

  • Tab A s WiFi – 8 499 Kč
  • Tab A s LTE – 10 099 Kč
  • Tab A s WiFi a s S-pen – 10 299 Kč