Hlavní navigace

O2 otevírá mobilní televizi O2TV Go i pro zákazníky konkurence

31. 10. 2014

Sdílet

 Autor: O2
O2TV Go - televize v mobilu, tabletu, či na počítači - již není svázána s "pevnou" službou O2TV. Nyní ji může za 199 korun měsíčně využívat kdokoliv v Česku.

Operátor O2 se s platností od 4. listopadu rozhodl zpřístupnit službu O2TV Go celému českému trhu. Mobilní televizi tak budou moci sledovat úplně všichni, kteří si stáhnou stejnojmennou aplikaci a zaplatí měsíční poplatek 199 korun (formou post-paid faktury). Služba tak bude dostupná pro zákazníky všech mobilních operátorů, bude bez závazku a podporuje i funkci zpětného přehrávání posledních 30 hodin, či možnost nahrávání pořadů.

 

Mobilní televizi O2TV Go spustil operátor O2 v pilotním provozu v květnu letošního roku. Majitelé digitální televize O2TV tak získali další výhodu - přístup k živému televiznímu vysílání až na čtyřech přenosných zařízeních. "O tom, že se diváci nechtějí nechat televizí omezovat, svědčí i počet stažení aplikace O2TV Go. Tu si zatím nainstalovalo přes 140 tisíc našich zákazníků a více než 80 % z nich ji pravidelně používá," říká David Duroň, marketingový ředitel pro segment domácností. Od října umožňuje O2 uživatelům "pevné" O2TV připlatit si O2TV Go za 99 korun měsíčně.

 

Velký zájem ze strany zákazníků i statistiky sledovanosti utvrdily operátora v tom, že nastal správný čas nabídnout mobilní televizi také zákazníkům konkurence. Ti si do svých chytrých telefonů nebo tabletů s operačními systémy Android nebo iOS bezplatně stáhnou aplikaci O2TV Go a po vyplnění základních registračních údajů mohou televizi na přenosném zařízení začít hned sledovat. Jednoduše, bez smlouvy a bez závazku. "Nejkratší možné období, na které lze službu objednat, je přitom jeden měsíc," dodává David Duroň.

 

Na přenosných zařízeních mohou diváci sledovat 20 živých kanálů (ČT1, ČT2, Nova, Prima, ČT24, ČT Sport, ČT :D, Nova Cinema, Fanda, Smíchov, Prima Cool, Prima Love, Óčko, TA3, CNN, BBC, DIGI Sport 1, DIGI Sport 2, Nickleodeon, FilmBox) včetně programů DIGI Sport 1 a 2, které přináší exkluzivně zápasy anglické Premier League. Nechybí zde ani oblíbená funkce Zpětné zhlédnutí. Nově si může zákazník přímo v aplikaci nahrávat pořady z dvaceti dostupných kanálů. Až deset hodin dlouhé nahrávky mu zůstanou k dispozici po dobu sedmi dní. Pokud si k O2TV Go pořídí také digitální televizi O2TV, rozšíří se mu možnost nahrávání až na sto hodin a doba uložení na 30 dní. Navíc může samozřejmě v O2TV nahrávat ze všech kanálů, nejen z těch dostupných v aplikaci O2TV Go.

 

Za sledování televize na přenosném zařízení zaplatí zákazník 199 korun měsíčně. Vyúčtování mu přijde fakturou do emailu nebo v papírové podobě, záleží, jak si to sám zvolí. V případě, že se zákazník rozhodne dále za sledování televize neplatit, může v rámci aplikace i nadále využívatpřehledný televizní program nebo si zapůjčit filmy v O2 Videotéce.

 

Aplikace O2TV Go je dostupná pro mobilní telefony a tablety s operačními systémy Android od verze 4.0 nebo iOS od verze 7.0. Verzi pro Windows Phone O2 v současné době připravuje. Součástí služby je také také webová stránka www.o2tv.cz, která umožní zákazníkům sledovat živé vysílání v PC nebo na notebooku.