Hlavní navigace

O2 pokrylo LTE signálem dálnici D1 až do Brna

12. 12. 2014

Sdílet

 Autor: O2
Rychlý 4G signál zajišťuje 37 základnových stanic rozmístěných v okolí dálnice, kvalita prý postačí i na sledování filmů.

Telekomunikační operátor O2 dokončil projekt pokrývání nejvyužívanější české dálnice D1 rychlým mobilním internetem čtvrté generace. Signál 4G (LTE) je nyní dostupný od Prahy až po Brno, o dostatečné pokrytí na frekvenci 800 MHz se stará 37 základnových stanic. Podle O2 je díky tomu možné sledovat televizní vysílání, například v mobilní televizi O2TV Go, z pražského Chodova až do brněnských Popůvek bez jakéhokoliv přerušení.

"První vysílače s 4G LTE jsme na D1 začali spouštět již koncem září. Kompletní pokrytí jsme dokončili tento týden," říká Jindřich Fremuth, ředitel rezidenční divize O2 Czech Republic. "Naši zákazníci si tak můžou zkrátit dlouhou chvíli třeba sledováním filmů nebo mobilní televize O2TV Go, a to plynule a bez přerušení po celou dobu cesty. To se samozřejmě týká pouze spolujezdců. Tablety a mobily za volant nepatří," doplňuje Fremuth.

Moderní LTE technologie, která fungující na frekvenci 800 MHz, například umožňuje rychlé načítání webových stránek, sdílení fotografií a videí nebo hraní online her. Pro využívání sítí čtvrté generace je potřeba zařízení, které 4G LTE podporuje, a také nový typ SIM karty - tzv. USIM.