Hlavní navigace

Oblíbený přehrávač VLC je konečně dostupný pro Windows 8

14. 3. 2014

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Po měsících odkladů a očekávání přichází tým VideoLAN s aplikací VLC ve Windows Store, což znamená, že tento velice populární přehrávač je nyní konečně k dispozici pro „moderní rozhraní“.

V této fázi vývoje aplikace podporuje pouze systémy Windows 8 a Windows 8.1, jeho vývojáři však věří, že se jim do budoucna podaří přidat podporu i pro systém Windows RT pro ARM tablety.

Aplikace VLC pro Windows 8 podporuje stejné formáty jako desktopová verze aplikace, a to včetně často nepodporovaných formátů typu MKV či kodeků zahrnujících FLAC a H.265. Vývojářský tým poznamenává, že aplikace je aktuálně v betaverzi a proto nemusí být tak stabilní, jak by měla být. Je však z většiny kompletní.

VLC pro Windows 8 obsahuje rozhraní, které odpovídá designu „Metro“ od Microsoftu, s oddělenými kategoriemi pro nejnovější soubory, videa, hudbu, externí zařízení a media servery uživatele. Je zde také podpora živých dlaždic a rozhraní pro přehrávání videa, které je jednoduché, ale funkční.

Vývoj aplikace VLC pro Windows 8 a Windows RT byl financován pomocí Kickstarteru, kde se uživatelům v prosinci 2012 podařilo nasbírat celkem 47 056 liber (asi 1,5 milionu korun). Po více než roce je aplikace konečně dostupná pro veřejnost. Je možné ji stáhnout pomocí tohoto odkazu. Aplikace je prozatím k dispozici jen v angličtině.

Zdroj: IDG News Service