Hlavní navigace

Obnova předchozích verzí dokumentů v cloudu - 2.díl

1. 4. 2015

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Možnost zachování předchozích verzí souborů již zachránilo duševní zdraví nejednomu uživateli. Tato funkce se dá nakonfigurovat v operačním systému Windows. Věděli jste, že je tato funkce automaticky k dispozici i ve většině cloudových úložišť?

Služby pro synchronizaci souborů v cloudu vám zajišťují, že budete moci přistupovat ke svým souborům prakticky odkudkoliv a z libovolného zařízení. Ale věděli jste, že mohou být takříkajíc poslední instancí při záchraně různých verzí souborů i pro uživatele, kteří pracují pouze na jednom počítači?

 

Předcházející díl

Dropbox

Otevřete program Průzkumník souborů a přesuňte se k v Dropboxu k souboru, jehož historii verzí chcete zobrazit. Poté na soubor klepněte pravým tlačítkem myši a v místní nabídce vyhledejte položky týkající se úložiště Dropbox. Mezi nimi se nachází i položka View previous versions (Zobrazit předchozí verze).

Jakmile tuto položku vyberete, otevře se internetový prohlížeč s adresou webu Dropbox.com, kde se zobrazí přehled všech dostupných předchozích verzí dokumentu. Vyberte tu verzi, kterou chcete a stiskněte tlačítko Restore (Obnovit) a jste za vodou.

Další Předchozí verze souboru můžete samozřejmě zobrazit i přímo přes webové rozhraní. Stačí, když na soubor na webu Dropbox.com klepněte pravým tlačítkem myši a z místní nabídky vyberete položku Previous versions (Předchozí verze). Ale pozor! Dropbox uchovává verze souborů, které jsou staré maximálně 30 dnů. Pokud používáte variantu Dropbox Plus, pak můžete obnovovat verze souborů staré až jeden rok.

Dropbox vám umožní přistupovat k předchozím verzím souborů přímo z pracovní plochy vašeho počítače

CS24

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?