Hlavní navigace

Obří akvizice je na spadnutí. Ke schválení odkupu Activision Blizzard Microsoftem možná dojde příští týden

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Microsoft je k odkoupení společnosti Activision Blizzard dříve než kdy předtím. Podle zdrojů se předběžný souhlas britského regulátoru CMA stane skutečným a Microsoftu už nebude bránit nic v tom, aby největší fúzi letošního roku dokončil.

Nedávno jsme psali o tom, že britský úřad pro hospodářskou soutěž a činnost (CMA) udělil Microsoftu předběžný souhlas k plánovanému odkupu společnosti Activision Blizzard. Nyní se zdá, že se samotný Microsoft připravuje a plánuje dokončit navrhovanou akvizici za 68,7 miliard dolarů už příští týden, konkrétně v pátek 13. října.

Microsoft je díky předběžnému souhlasu britského regulátoru zase o krok blíže k odkoupení Activision Blizzard Přečtěte si také:

Microsoft je díky předběžnému souhlasu britského regulátoru zase o krok blíže k odkoupení Activision Blizzard

V tento termín by měl podle magazínu The Verge britský regulátor CMA oznámit své rozhodnutí a v případě úplného souhlasu by se mělo vše stihnout dokončit dříve, než byla lhůta úřadu pro vynesení rozsudku (18. října). Pokud by se vše povedlo a neobjevily se na poslední chvíli žádné změny, došlo by k zdárnému dokončení 20měsíčního procesu a společnost Activision Blizzard by padla do rukou Microsoftu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Kmenový redaktor webu Cnews, kde se zaměřuje především na recenze hardwaru. Pro PCWorld sleduje novinky ze všech možných IT oblastí.