Hlavní navigace

Obrovský nárůst mobilního připojení hlásí Ericsson

 Autor: © Aaron Amat - Fotolia.com
Podle zprávy společnosti Ericsson se ještě do konce roku 2012 počet mobilních internetových přípojení zvedne na 6,6 miliardy. Jaký další vývoj nejnovější zpráva Mobility Report popisuje a odhaduje?
Jiří Macichml 24. 11. 2012

Sdílet

Ericsson hlásí rapidní boom mobilního připojeníObjem globálně přenesených dat přes mobilní internetové připojení se ve třetím čtvrtletí roku 2012 meziročně zdvojnásobil. V aktuálním vydání své zprávy Mobility Report to uvádí telekomunikační společnost Ericsson.

Ericsson očekává se, že v období mezi lety 2012 a 2018 poroste datový provoz složenou roční mírou růstu 50 %. Zejména díky stále častějšímu sledování videa na internetu.

Ericsson uvádí, že se nyní on-line video podílí na vygenerovaném objemu přenosu dat 25 % u chytrých mobilů, u tabletů dokonce 40 %.

Aktuální počet mobilních internetových přípojení podle zprávy Mobility Report činí 6,2 miliardy, takže se meziročně zvýšil o šest procent. Největší tempo růstu prý zaznamenává Čína, kde se ve třetím čtvrtletí 2012 počet mobilních přípojení meziročně zvedl o 35 % a mobilní internet začalo používat 40 milionů nových uživatelů.

Společnost Ericsson též odhaduje, že ještě do konce tohoto kalendářního roku počet mobilních internetových přípojení dosáhne hranice 6,6 miliardy. Do konce roku 2018 pak 9,3 miliardy. Počet mobilních přípojení by tedy měl přerůst počet obyvatel planety.

LTE sítě budou prý do pěti let dostupné pro polovinu populace

Podle zprávy společnosti Ericsson v polovině letošního roku mohlo mobilní sítě čtvrté generace založené na technologii LTE celosvětově využívat přibližně 455 milionů lidí. Ericsson, který je významným dodavatelem infrastruktury pro LTE sítě, očekává, že do pěti let bude technologie LTE dostupná pro více než polovinu světové populace.

Sítě LTE jsou z pohledu budování infrastruktury a šíření mezi uživateli nejrychleji se rozvíjejícím systémem v dějinách mobilní komunikace. Jsou v současnosti nasazovány a budovány ve všech regionech; celkový počet připojení vzroste z cca 55 milionů ke konci roku 2012 na odhadovaných 1,6 miliardy v roce 2018“, uvádí Ericsson ve zprávě pro média.

Čtyři z deseti prodaných mobilů jsou chytré

Ericsson v aktuálním vydání své zprávy Mobility Report dále uvádí, že přibližně 40 % všech mobilních telefonů prodaných ve třetím čtvrtletí roku 2012 tvořily chytré mobily.

Agentury Gartner a IDC již dříve oznámily, že tři čtvrtiny chytrých mobilů prodaných během třetího kvartálu tohoto roku byly vybaveny systémem Android.

Agentura Strategy Analytics pak oznámila, že nejprodávanějším chytrým mobilem ve třetím čtvrtletí tohoto roku se stal Samsung Galaxy S III. Po delší době tak vlajková loď společnosti Samsung mezi chytrýmo mobily v čele žebříčku vystřídala iPhone 4S, který Apple právě ve třetím čtvrtletí nahradil novým modelem iPhone 5.

Zdroje: Ericsson, Gartner, IDC, Strategy Analytics