Hlavní navigace

Očekávaný tablet Amazonu bude možná představen příští týden

 Autor: © Frank Gärtner - Fotolia.com
Společnost Amazon svolává na 28. září tiskovou konferenci, na které by podle komentátorů měla představit svůj chystaný tablet.
Martin Noska 24. 9. 2011

Sdílet

Amazon ohledně akce navíc dělá tajnosti, v pozvánce rozeslané novinářům stojí jen formulace „Prosíme připojte se k tiskové konferenci Amazonu“ a sami zástupci firmy odmítli bližší podrobnosti o akci prozradit. Analytici ovšem vzhledem k načasování hovoří o tom, že uvedení nového tabletu s Androidem, nebo alespoň nových modelů 7“ a 10“ čteček Kindle, je velmi pravděpodobné.

Jack Gold, analytik J. Gold Associates, k tomu říká, že by dávalo smysl, aby Amazon upoutal pozornost před uvedením hlavních novinek Applu, které se chystá v říjnu (více viz článek iPhone 5 má být představen již za dva týdny). Podle něj jakmile bude představen nový iPhone, nebude tisk mluvit o ničem jiném, a jakkoliv významné ohlášení Amazonu by tak zůstalo touto událostí jistě zastíněné.

Analytici si od tabletu Amazonu slibují zamíchání kartami na trhu s tablety, který ze 70 % ovládá Apple se svými iPady. Tento přístroj má pak být atraktivní nejen svojí cenou (hovoří se o méně než 300 dolarech oproti 499 dolarům za nejlevnější verzi iPadu), ale také širokým ekosystémem, který pro něj může Amazon nabídnout. Potvrzeny také zatím oficiálně nebyly ani parametry, hovoří se o 7“ dotykovém barevném displeji, desingu bez tlačítek a o OS Android 2.2 integrovaným se službami Amazonu. Podle webu TechCrunch je tablet Amazonu velmi podobný PlayBooku od RIMu a nese také osvědčené jméno Kindle (i když nevyužívá technologii e-ink, ale klasický podsvícený displej) a komentátoři hodnotí kladně i opuštění vlastního OS Amazonu a výběr mnohem standardnějšího Androidu, i když ve starší verzi určené primárně pro smartphony.

Bob O'Donnell, analytik IDC, k šancím na úspěch tabletu Kindle říká, že Amazon má ekosystém podobný Applu a disponuje vlastním obchodem s hudbou, s filmy i s knihami. Díky tomu může nabídnout nejen levnější přístroj než Apple, ale i integrovanou zkušenost Amazonu, což má potenciál z tohoto tabletu udělat nového favorita na trhu. Právě služby spojené s určitou platformou byly podle O'Donnella tím, co dosud iPad od Applu na trhu favorizovalo.