Hlavní navigace

Ochrana firem před malwarem - nové řešení Kaspersky Endpoint Security 8 pro Windows a centrální správa Kaspersky Security Center

20. 10. 2011

Sdílet

Společnost PCS, divize DataGuard, dodavatel bezpečnostních řešení, oznamuje vydání nové verze ochrany koncových stanic Kaspersky Endpoint Security 8 pro Windows a konzole pro centrální správu Kaspersky Security Center 9 (následník sady Kaspersky Administration Kit).

Kaspersky Endpoint Security 8 kombinuje odborné znalosti o ochraně před malwarem s širokou sadou funkcí. Řešení je doplněno o řadu nových bezpečnostních funkcí a technologií, včetně řízení aplikací, filtrování webu a správy zařízení. Zároveň využívá integrace do bezpečnostního informačního systému (Kaspersky Security Network) pracujícím na bázi technologie „cloud“ a tím poskytuje aktualizace nových a neznámých hrozeb v reálném čase s minimální prodlevou. Tato nová verze získala krátce po svém uvedení nejvyšší ohodnocení od nezávislého německého testovacího centra AV-Test.org.

Kaspersky Security Center – nová konzole pro správu představuje mnoho nových funkcí pro komplexní řízení a management, podporuje fyzická i virtuální prostředí a je škálovatelná tak, aby vyhověla potřebám společností s rostoucími požadavky.

Bohdan Vrabec, Kaspersky Distribution Manager, říká: „Díky tomuto novému vydání poskytuje Kaspersky všezahrnující platformu pro ochranu koncových bodů, která sestává z hladce integrovaných modulů zabezpečení. Kaspersky spojil ochranu v reálném čase podporovanou technologií „cloud“ s inteligentní proaktivní ochranou koncových bodů a vytvořil plně konkurenceschopné řešení pro společnosti všech velikostí.“

Nové funkce a vylepšení
•    Rozšířená ochrana: nové antivirové jádro zahrnuje vylepšenou technologii identifikačních sekvencí na bázi vzorců, která nabízí účinnou detekci malwaru při menší velikosti aktualizací. Modul System Watcher nepřetržitě sleduje aktivity programů a dokáže napravit škody způsobené škodlivými programy.
•    Integrace s technologií „cloud“ - aplikace Kaspersky Endpoint Security 8
pro Windows se integruje se sítí Kaspersky Security Network, informační databází hrozeb na bázi technologie „cloud“, která shromažďuje a vyměňuje informace
o souborech, reputaci adres URL a malwaru téměř v reálném čase. Produkty a technologie společnosti Kaspersky Lab chrání více než 300 milionů uživatelů relativně rovnoměrně rozmístěných po pěti kontinentech. To poskytuje vyvážený globální systém „senzorů“ a rovněž znalosti o hrozbách v konkrétních oblastech
a umožňuje společnosti Kaspersky Lab nabídnout firmám rychlou a vysoce účinnou ochranu.
•    Řízení aplikací a udržování bílé listiny posiluje postavení zabezpečení společnosti vůči cíleným útokům díky tomu, že správci IT mohou stanovit zásady pro následující činnosti:
-    povolení nebo blokování určitých aplikací (nebo kategorií aplikací) pomocí řízení spouštění aplikací;
-    monitorování a omezení aktivit určitých aplikací pomocí řízení privilegií aplikací; a
-    monitorování a stanovení priorit slabých míst aplikací pomocí monitorování slabých míst aplikací. To poskytuje správcům IT centralizované sestavy o nejkritičtějších slabých místech instalovaného softwaru a informace o možných rizicích.
•    Řízení koncových bodů: vedle řízení aplikací nabízí toto nové řešení účinné nástroje pro řízení zařízení a filtrování webu a uplatňování zásad zabezpečení společnosti za účelem omezení míst vhodných k útoku. Řízení zařízení umožňuje firmám vytvořit flexibilní a podrobné zásady pro řízení práv přístupu k zařízením dle sběrnice, typu zařízení nebo sériových čísel jednotlivých zařízení. Filtrování webu umožňuje blokování škodlivých webových stránek a nežádoucího webového obsahu. Spolu s ochranou před webovými hrozbami zaručuje filtrování webu vysoce zabezpečený přístup k internetu – což je důležité obzvláště pro vzdálené nebo cestující pracovníky.
•    Inteligentní osobní brána firewall a systém detekce průniků pro lepší ochranu
před síťovými útoky, bez ohledu na typ připojení nebo polohu.
•    Spravovatelnost, škálovatelnost a podpora virtualizace: Kaspersky Security Center je centralizovaný systém správy zabezpečení, který může vytvářet sestavy
o všech aspektech zabezpečení infrastruktury IT. Toto nové řešení správy je plně škálovatelné a podporuje technologie virtualizace v rámci administrativní struktury centra zabezpečení.
o    Spravovatelnost: Kaspersky Security Center je centrální konzole pro správu a implementaci pro řešení zabezpečení koncových bodů od společnosti Kaspersky Lab. Dokáže používat předem definované zásady a nastavení pro zajištění bezprostřední ochrany nebo ji lze podrobně nastavit
pro přesnější a konkrétnější bezpečnostní opatření.
o    Podpora virtualizace se škálovatelností: centrum Kaspersky Security Center je plně škálovatelné a optimalizované k použití ve virtualizovaných prostředích a podporuje správu virtuálních strojů společnosti VMware. Instalace a údržba příslušných řešení společnosti Kaspersky Lab na netrvalých virtuálních strojích je rovněž možná. K dispozici je také možnost vytvořit dvouúrovňovou hierarchii administračního serveru na jednom fyzickém serveru za účelem snížení provozních nákladů a vytvoření snadno škálovatelného systému správy zabezpečení. Tato funkce nevyžaduje virtualizační nástroje jiných dodavatelů.

Produkty Kaspersky Lab v českém jazyce jsou k dispozici na: www.pcs.cz/dataguard a http://www.kaspersky.cz/ke-stazeni/work-space-security/, kde si lze stáhnout testovací verze.

Byl pro vás článek přínosný?