Hlavní navigace

Ochrana založená na reputaci funguje

Společnost NSS Labs zveřejnila výsledky svého průzkumu, z něhož vyplývá, že přístup k zabezpečení založený na „reputaci“ konkrétních webů skutečně přináší výsledky a snižuje ohrožení uživatelů.
Pavel Houser 30. 9. 2009

Sdílet

 Z toho pak vyplývá i to, že novější verze bezpečnostních nástrojů, které používají tyto technologie, skutečně přinášejí větší ochranu.

Společnost NSS Labs testovala 3 000 webů, o nichž je známo, že se nějak podílejí na distribuci malwaru. Produkty McAfee (Total Protection) a Trend Micro (Internet Security), které používají hodnocení založené na reputaci webů, opravdu vykázaly vyšší míru odhalení problému než konkurence. Se zapnutým modulem byly výrazně lepší i „proti sobě navzájem“ (tj. v porovnání s detekcí bez příslušného modulu). V testu dosáhl výborných výsledků také Kaspersky Internet Security, kde se však tento modul nedá vypnout, takže nelze určit, o kolik zlepšuje detekci malwaru.

Ochrana založená na reputaci podle NSS Labs také zvyšuje aktuálnost, tj, schopnost odhalit i nové hrozby.

Z hlediska celkové úspěšnosti detekce testovaného malwaru vycházejí podle NSS Labs následující nejlepší produkty pro koncové uživatele (/podíl odhaleného malwaru):

Trend Micro Internet Security 2009 / 96,4 %

Kaspersky Internet Security 2009 / 87,8 %

Norton Internet Security 2009 / 81,8 %

McAfee Total Protection Suite 2009 / 81,6 %