Hlavní navigace

Odevzdejte Android a dostanete iPhone se slevou

17. 3. 2015

Sdílet

 Autor: © Apple
Americká společnost Apple podle všeho během následujících několika týdnů v USA spustí nový program, v rámci kterého začne od uživatelů, kteří mají zájem o nový iPhone, vykupovat použité androidové telefony.

Pokud si kupujete nový telefon a ten starý ještě bez problémů funguje, asi vás napadne prodat jej v nějakém bazaru. Společnost Apple má v tomto ohledu ve Spojených státech zavadený speciální program, v rámci kterého uživateli při nákupu nového iPhonu přímo započte hodnotu jeho starého iPhonu a uživatel tak pouze doplatí rozdíl.

A nyní Apple podle portálu 9to5Mac plánuje spustit obdobný program, v rámci něhož nabídne peníze za starý telefon i uživatelům smartphonů s Androidem, kteří se rozhodnou přejít na iPhone.

Příliš mnoho podrobností o novém „trade-in“ programu zatím není známo. Server 9to5Mac pouze uvádí, že zaměstnanci obchodů Apple Store v současné době procházejí tréninkem a novinka bude spuštěna „během několika týdnů.“

Zaměstnanci Apple pomohou uživatelům androidových smartphonů přenést jejich kontakty ze starých telefonů na nové, další data si uživatelé budou muset přenést na novou platformu sami. Návod na přenos dat z Androidu na iOS má Apple již nějakou dobu na svých stránkách.

Cloud22

V rámci současného programu Apple, který umožňuje vyměnit starý iPhone za nový, americká společnost dává zákazníkům poukaz v hodnotě 35 dolarů (900 Kč) za použitý neblokovaný iPhone 4S s kapacitou 32 GB na nákup nového telefonu.

Pokud se však podíváme na aukce na eBay, tyto telefony se prodávají za tří- až čtyřnásobek této částky (minus poplatek zaplacený eBay). Apple navíc nepříjme starší telefon, než iPhone 4. Lze tak očekávat, že americký gigant nebude vykupovat ani příliš staré androidové telefony a ani za ty novější uživateli příliš vysokou částku nezapočte.