Hlavní navigace

Odolná sportovní kamera Toshiba BW10

 Autor:
Sportovně laděná videokamera Toshiba Camileo BW10 s Full HD rozlišením vzdoruje sněhu, dešti i písku a dokáže dokonce natáčet i pod vodou.
Jan Kovář 25. 5. 2010

Sdílet

Toshiba představila novou videokameru Camileo BW10. Sportovně laděný model s Full HD záznamem je odolný proti vlivům počasí a je vodotěsný, takže snadno odolá sněhu, dešti a prachu. Kamkordér v provedení na výšku je určen prosportující lidi, cestovatele i  rodiny, které ocení velmi odolnou videokameru s nejmodernějšími technologiemi.

Videokamera je vodotěsná do hloubky dvou metrů a lze s ní pracovat pod vodou, v hustém dešti a sněhu nebo v prostředí s vysokou vlhkostí, jako například v deštném pralese nebo ve skleníku. Gumový kryt navíc chrání kamkordér před mechanickými nárazy, prachem a pískem, díky čemuž je Camileo BW10 vhodným společníkem pro natáčení na pláži nebo v poušti. Tato malá videokamera má rozměry pouze 22x55x107 mm a váží 114 gramů. Snadno se vejde do malé kapsy a je vždy po ruce, kdykoli budete chtít zaznamenat aktuální dění.

Videokamera Camileo BW10 nabízí záznam ve Full HD rozlišení 1920x1080 bodů s 30 snímky za sekundu, vestavěnou stabilizaci obrazu a 10x zoom, i když tedy jen digitální. Uživatelé mohou přepínat mezi režimem záznamu videa a snímání fotografií stiskem dvou tlačítek. Kamkordér je vybaven detekcí tváří, jež při snímání portrétů umožňuje automaticky oživit barevnost a expozici až dvanácti obličejů v záběru. Výrobce udává světelnou citlivost ISO 1600.

Camileo BW10 zobrazuje videoklipy a fotografie uložené na SDHC kartu s kapacitou až 64 GB na LCD panelu s úhlopříčkou 5,1 cm (2,0"). Budete-li chtít sledovat klipy a fotografie na velké obrazovce, je možné obraz přenášet na jakýkoli HD televizor či monitor přes digitální HDMI rozhraní. Uživatelé mohou rovněž své záznamy snadno posílat na YouTube díky přiloženému softwaru Camileo Uploader.

Camileo BW10 se vyrábí ve třech živých barvách: žluté, tyrkysové a stříbrné, k dosání bude během několika týdnů.

Toshiba Camileo BW10

Toshiba Camileo BW10

Specifikace:
Rozlišení videa: až Full HD 1920 x 1080p (30 sn./s)
Stabilizace obrazu
Fotografie: až 5 MP
Obrazový snímač 5 MP CMOS
Citlivost až ISO 1600
Slot pro paměťové karty: SD / SDHC / SDXC s kapacitou až 64 GB pro uložení více než sedmi hodin videozáznamů ve Full HD rozlišení
Digitální zoom: 10x pro video i fotografie
Vodotěsnost do hloubky 2 m
Hmotnost vč. baterie: 114 g
Rozměry: 22 mm x 55 mm x 107 mm
LCD displej: 5,1 cm (2")
Formáty souborů: MP4 (video), JPG (fotografie), AAC (audio)
Možnosti připojení: HDMI, USB 2.0
Software Camileo Uploader umožňuje snadné posílání záznamů na YouTube.
Funkce PictBridge pro přímý tisk fotografií
Akční režim s 10s samospouští