Hlavní navigace

Odolné herní notebooky ASUS

26. 11. 2018

Sdílet

 Autor: ASUS
ASUS uvede na český trh další dva notebooky z nedávno uvedené herní řady TUF Gaming.

15,6palcový model FX505 i 17,3palcová varianta FX705 se vyznačují robustní odolností na úrovni armádní certifikace MIL-STD 810G. Notebooky TUF FX505 a TUF FX705 jsou vybaveny procesorem Intel Core i7-8750H, který podporuje hned 16 GB operační paměti. Výkonná grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1060 si poradí i s nejnovějšími výpočetně náročnými hrami. Obě novinky jsou charakteristické úzkými rámečky kolem NanoEdge displeje; v případě menšího modelu FX505 dokonce s rychlou obnovovací frekvencí 144 Hz. Notebooky TUF FX505 a FX705 jsou konstruovány tak, aby zvládly vyšší zátěž díky nezávislým chladičům a ventilátorům, které chladí CPU a GPU zvlášť. 

ASUS

Zvýšený výkon

Notebooky TUF FX505 a FX705 jsou vybaveny procesorem Intel Core i7-8750H osmé generace, který zvládne zpracovávat více úloh najednou rychleji, než tomu bylo u předchozí generace. Oba nové notebooky jsou vybaveny grafickým procesorem NVIDIA GeForce GTX 1060, který je schopen pracovat při vysoké snímkové frekvenci i v rozlišení Full HD. Hráčům je k dispozici také 16 GB operační paměti typu DDR4 s taktem 2666 MHz, která je rozšiřitelná díky dalšímu volnému slotu až na celkových 32 GB RAM. O plynulou práci v operačním systému Windows 10 a rychlé načítání her a jiných aplikací se stará kombinované úložiště sestávající z 256GB PCIe SSD a 1TB pevného disku.

Displeje bez rámečků

Ve své kategorii nabízejí oba přenosné počítače oproti konkurenci zúžené rámečky kolem displeje. Design NanoEdge poskytuje výborný vizuální zážitek a dovoluje také zmenšit celkové rozměry notebooků. 15,6“ model FX505 i 17,3“ model obsahují displej s Full HD rozlišením s pozorovacími úhly až 170 stupňů. Displeje s obnovovací frekvencí až 144 Hz umožní zcela plynulé hraní s ostrým obrazem bez rozmazání pohybu. Matné antireflexní provedení displeje zajistí příjemný herní zážitek i na přímém venkovním světle.

Herní klávesnice

Klávesnice obou novinek má zdvih kláves 1,8 mm, přičemž technologie ASUS Overstroke zvyšuje aktivační bod ve zdvihu tak, aby se zlepšila schopnost reagovat. Díky tomu získají hráči výhodu během hry a současně klávesnice nabízí pohodlnější psaní. Je inspirovaná desktopovou klávesnicí, takže jsou jednotlivé klávesy odděleny, tlačítka se šipkami jsou izolovaná a dostatečné mezery usnadňují rychlé nalezení funkčních kláves.

Při hraní hraje důležitou roli i zvuk. Proto jsou notebooky TUF Gaming vybaveny technologií DTS Headphone:X, která umožňuje využít přednastavené zvukové profily pro hry, filmy, hudbu, či sportovní přenosy ve sluchátkách nebo reproduktorech.

Zajištění stabilního připojení k internetu s nízkou latencí je prioritou každého online hráče. Notebooky FX505 a FX705 jsou vybaveny gigabitovými ethernetovými porty a moderní Intel 2x M2802.11ac Wave 2 Wi-Fi, která je na kompatibilních routerech schopná vytvářet připojení o rychlosti až 1,73 Gb/s. Oba notebooky mají také porty HDMI pro připojení dalších displejů, dva porty USB 3.1 Gen 1 a jeden port USB 2.0 pro zapojení periferních zařízení.

Robustní a konstrukčně odolné

Stejně jako všechny produkty rodiny TUF Gaming, i FX505 a FX705 jsou postaveny tak, aby odolávaly každodennímu zacházení. Byly podrobeny přísným zkouškám kvality, které překračují běžné standardy. Díky tomu prošly i náročným armádním testem MIL-STD-810G. Klávesnice HyperStrike, použitá v obou modelech, využívá spínače připravené na 20 milionů stisků. Zesílené šasi a šestihranný design na spodní straně dodávají notebookům konstrukční tuhost.

Chlazení odolné proti prachu

Notebooky FX505 a FX705 jsou vybaveny chladicím systémem HyperCool, který obsahuje nezávislé ventilátory a chladiče pro oddělené chlazení procesoru a grafického procesoru. Ventilátory chlazení jsou umístěny přímo pod klávesnicí, což pomáhá odvádět teplo a udržovat klávesnici chladnou i při nekonečných herních akcích. Speciální lichoběžníkové víko notebooků dovoluje, aby ze zadní strany vnikalo více vzduchu, což zlepšuje jejich chladicí výkon. Problémem herních notebooků bývá, že účinnost chlazení se může časem zhoršovat, protože prach brání proudění vzduchu tepelnými trubicemi. Speciální prachové trubice ASUS pomáhají odvádět prachové částice ze systému do samostatné komory, čímž se udržují tepelná žebra čistá a je zajištěn stabilní chladící výkon notebooku.

Cloud22

Dostupnost a ceny

Model TUF FX705 se začne prodávat v listopadu za 36 990 Kč s DPH, notebook TUF FX505 se v Česku objeví v prosinci za cenu 39 990 Kč s DPH.