Hlavní navigace

Office 2013: Vývoj ukončen, software předán výrobcům

13. 10. 2012

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Testovací verze Office pro systém Windows RT bude k dispozici od 26. října, tedy ode dne, kdy se začnou prodávat Windows 8.

Microsoft v pátek oznámil, že ukončil vývoj kancelářské sady Office 2013 a zahajuje její distribuci výrobcům hardwaru a podnikovým a koncovým zákazníkům. Verze označovaná zkratkou RTM (Release to Manufacturing – verze pro výrobce) se dostane k podnikovým zákazníkům v průběhu listopadu, koncoví uživatelé se dočkají začátkem příštího roku. Microsoft také připomněl, že zkušební verze sady Office pro tablety se systémem Windows RT bude k dispozici od 26. října a finální verze se začne podle plánu distribuovat obdobně jako verze pro architekturu x86, tedy v rozmezí mezi listopadem tohoto a lednem příštího roku.

Office Store

Součástí online verze je i online obchod s aplikacemi

 

Microsoft zároveň oznámil, že nabídne bezplatný upgrade všem uživatelům verze 2010, kteří si ji pořídí mezi 19. říjnem a 31. prosincem tohoto roku. Microsoft ovšem spoléhá především na Office 365, který bude možné předplatit jako službu na jeden rok a využívat stále nejaktuálnější verzi. Licence Office 365 Home Premium pro koncové uživatele současně umožňuje instalovat offline verzi Office 2013 až na 5 různých zařízení současně. Umožní i jednorázovou instalaci Office on Demand, kterou si platící uživatel nainstaluje v libovolném počítači v podobě virtualizované verze napojené na zdroje online. Nebude třeba stahovat a instalovat velký objem dat, ale jen klienta, který se napojí na účet online. Její platnost skončí odhlášením uživatele. Předplatitelé získají volné minuty pro telefonování pomocí Skypu a větší prostor na cloudovém disku SkyDrive. O zveřejněných cenách nové verze jsme podrobněji psali v jiném článku.

Zkušební verze nové verze sady Office 2013 je k dispozici ke stažení již od června.