Hlavní navigace

Office 365: zapojení sociálních sítí a strojového učení

4. 3. 2014

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Součástí online kancelářské sady Office 365 bude nová aplikace Oslo, která zautomatizuje komunikaci mezi kolegy a nabídne nové nástroje pro vývojáře.

V rámci své snahy o chytřejší cloudové produkty posílí společnost Microsoft schopnosti svých cloudových aplikací podporovat pracovní komunikaci mezi kolegy. Během konference Sharepoint v Las Vegas, která začala v pondělí a končí ve čtvrtek, byla předvedena nová aplikace nesoucí kódové označení Oslo, která staví na strojovém učení a bude se snažit pochopit, jak a s kým kolegové spolupracují v rámci sady Office 365.

Oslo bude sledovat, jak uživatelé používají jednotlivé komponenty Office 365 (konkrétně Exchange Online pro emailování, OneDrive for Business pro ukládání, Lync Online pro rychlé zprávy a videokonference, SharePoint Online pro týmovou spolupráci a Yammer pro korporátní sociální sítě). Celý komplex těchto informací Microsoft označuje jako Office Graph. Na základě těchto vstupů Oslo vyhodnotí, které typy a části dokumentů jsou pro konkrétní uživatele nejdůležitější, a podle toho je bude upřednostňovat při vyhledávání a navrhování v seznamech.

Mezi novými funkcemi se objeví i skupinové funkce postavené na fungování Yammeru a integrované do celého Office 365. Snahou je sjednotit filozofii spolupráce pro všechny části Office 365. Jednotlivé týmy uživatelů dostanou nové nástroje pro sdílení emailových schránek, kalendářů, souborových knihoven a proudů aktivit. Za „sociální inline“ funkce Microsoft označuje například možnost rozhovorů z korporátních sociálních sítí vnořených do dokumentů uložených na úložištích SharePoint Online a OneDrive for Business.

Office 365 bude také rozšířen o nový video portál, kam budou uživatelé moci nahrávat, ukládat a případně hledat pracovní videoklipy. Office 365 se postará o automatickou kompresi, optimalizaci a přehrávání filmů. Především vývojáři potom využijí nový vývojový balík určený pro platformy Windows 8 a Android, pomocí kterého budou moci snadněji vytvářet aplikace, které se propojí s daty a funkcemi Office 365.

skoleni

V této fázi není jasné, v které verzi produktů Office se Oslo a další ohlášené funkce objeví, ani za jakou cenu.