Hlavní navigace

Oficiální Google Chrome a Drive pro operační systém iOS

2. 7. 2012

Sdílet

 Autor: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Google vydal verzi svého webového prohlížeče Chrome pro operační systém iOS. Hlavním lákadlem je pohodlná synchronizace s desktopovým sourozencem.

Sundar Pichai z Googlu na blogu uvedl, že uživatelé iOS nyní budou moci využít prohlížeč Chrome na všech zařízeních s iOS ve verzi 4.3 a vyšší, tedy iPadu, iPhonu a iPodu Touch. "Uživatelé na zařízeních od společnosti Apple mohou používat ten samý rychlý a jednoduchý prohlížeč Chrome, na který jsou zvyklí z desktopu. Přihlášením k Chrome může uživatel také jednoduše přesouvat všechen svůj obsah mezi desktopem, notebookem, smartphonem a tabletem," stojí na blogu. Hlavní výhodou tak bude synchronizace. Apple nutí všechny vývojáře, aby své prohlížeče na iOS tvořili na základní kostře jeho prohlížeče Safari a neumožňuje jim používat JavaScriptový engine, takže Chrome na iOS nikdy nebude mít výkon, jako na desktopu.

Chrome pro iOS však není jediným produktem, který Google v na konferenci I/O pro mobilní operační systém iOS představil. Společnost zpřístupnila také aplikaci Drive pro iOS. Google Drive je cloudová služba, která konkuruje obdobným zaběhnutým službám jako Dropbox. "S Drive můžete otevírat PDFka, fotografie, videa, dokumenty a cokoli jiného bez problémů i na cestách. Uživatelé, kteří mají potíže se zrakem, také jistě ocení funkci VoiceOver," uvedl produktový manažer Clay Bavor. Na rozdíl od prohlížeče Chrome vyžaduje Drive iOS ve verzi 5.0 s vyšší.