Hlavní navigace

Ohýbání telefonů 2.0. Samsung reaguje

9. 4. 2015

Sdílet

 Autor: samsung
Jihokorejská společnost Samsung vydala nové prohlášení, v němž se vyjadřuje k „aféře“ ohledně údajného ohýbání high-endového telefonu Galaxy S6.

Společnost SquareTrade před několika dny na internetu zveřejnila video, v němž testuje ohebnost telefonů Samsung Galaxy S6, Apple iPhone 6 Plus a HTC One M9. V tomto testu se Galaxy S6 Edge zlomil při tlaku stejném jako iPhone 6 Plus. Jak uvedl Samsung, ohnutí telefonu bylo dosaženo ve velmi specifických podmínkách, jelikož stejný tlak je na telefon v běžném životě vyvinut pouze zřídka. Podle Samsungu činí síla, která „je vygenerována, když člověk stlačí zadní kapsu u kalhot, asi tři pětiny testovaného tlaku.“

Jihokorejský gigant také uvedl, že v jeho testech se Galaxy S6 ani S6 Edge nezohnul při tlaku do 79 liber, což je síla potřebná k přelomení asi pěti tužek naráz. Kromě toho Samsung poukázal na to, že u některých smartphonů má jinou tvrdost přední a jinou zadní část a požádá proto SquareTrade o provedení dalšího testu, který bude zaměřen pouze na zadní část jejího telefonu. Mluvčí SquareTrade se k žádosti zatím nevyjádřil.

 

Zdroj: Techspot