Hlavní navigace

Onkyo CS-245

29. 9. 2011

Sdílet

CPT Praha, www.cptpraha.cz, 5990 Kč Onkyo máme spojené vždy s poměrně konzervativním, někdy až technicko-industriálním designem. Ostatně letošní řada receiverů tomu přesně odpoví...

CPT Praha, www.cptpraha.cz, 5990 Kč

Onkyo máme spojené vždy s poměrně konzervativním, někdy až technicko-industriálním designem. Ostatně letošní řada receiverů tomu přesně odpovídá – jednoduché, strohé křivky, minimalistické pojetí, černá či stříbrná barva. A pak nám na stole přistane Colibrino CS-245, dostupný nejen v decentní černé či uklidňující bílé, ale také v důstojné tmavě hnědé, vášnivé tmavě rudé a bláznivé zelenožluté. Nebo to je zelenkavá?
Máme pro to pochopení. Přesvědčit něžné pohlaví, že ona hranatá krabice s displejem zobrazujícím nepochopitelná sdělení a s dálkovým ovladačem, jehož používání by vyžadovalo dvoudenní školení, je krásná, vyžaduje opravdu hodně práce. Mladší ročníky se zase nedokáží ztotožnit s černou (snad s výjimkou „emo“ částí teenagerské populace) či stříbrnou, a tak není divu, že u modelu, který by měl oslovit co nejširší skupinu potenciálních zákazníků, sáhlo Onkyo k sytým či dokonce pastelovým barvám.
Poměrně univerzální je ostatně i výbava mikrosystému: CD přehrávač (podporující pochopitelně MP3), USB vstup, který si rozumí s flash disky formátovanými ve FAT16 či FAT32 a opět MP3 soubory, linkový vstup, výstup na aktivní subwoofer a video výstup – ten využijete v případě filmů uložených v paměti iPodu, který lze zaparkovat v dokovacím konektoru na horní části Colibrina. Veškeré ovládací prvky se nachází praktickým způsobem také na horní straně mikrosystému a jsou vcelku přehledné. Totéž platí o miniaturním dálkovém ovladači, který nabízí rychlou volbu funkce (CD, iPod, rádio a linkový vstup) a tlačítka pro ovládání hlasitosti, přehrávání či pohyb v menu iPodu, respektive iPod aplikace v iPhone.
Výrobce uvádí výkon zesilovače (podle všeho třídy D) jako 2× 15 W při 6 ohmech (a zkreslení značných 10 %) – zesilovač tak není ideální hnát na hranice možností, ostatně u tak kolibřího mikrosystému bychom něco podobného snad ani nepředpokládali. Vcelku dostatečně dimenzované jsou dvoupásmové magneticky stíněné reproduktory se zatižitelností 30 W, osazené 9cm basovými repro a 20mm výškovými měniči. Zvuk takového tandemu pochopitelně nebude vyrážet okna, nicméně s ohledem na velikost musíme uznat, že CS-245 nabízí přehledný, detailní a s výjimkou nejnižších basů i plný zvuk, který neunavuje.
Onkyo Colibri CS-245 je zkrátka a dobře ideální mikrosystém do ložnice (má hodiny, funkci sleep a podporu probuzení pomocí budíku v iPhonu či iPodu) či kuchyně. Nabízí kombinaci stylového a přesto barevně živého designu s kvalitní konstrukcí a příjemným, věrným zvukem. Výtečná je podpora iPodu či iPhonu, díky linkovému vstupu ale můžete připojit prakticky jakýkoliv přehrávač nebo zdroj zvuku. Co je ale hlavní: je to Onkyo, za které vás manželka, přítelkyně či pubertální dcera konečně pochválí.

Onkyo Colibri CS-245

Mikrosystém s CD a dokovací základnou pro iPod/iPhone.
Zesilovač: třída D, 2× 15 W
Reproduktory: dvoupásmové, max. 2× 30 W, 10 cm středobasový, 20 mm výškový
Vstupy: USB (FAT 16/32), linkový
Přehrává: rádio AM/FM, audio CD, MP3 (USB/CD), hudbu z iPod/iPhone

Mikrosystémy Onkyo

CS-V645

(9790 Kč)

Minisystém s DVD a dokovací základnou pro iPod/iPhone nabízí tradičnější design a pochopitelně i lepší parametry. Díky podpoře DVD a DivX z něj může být například miniaturní domácí kino pro vaši ložnici.

CS-1045

(19 990 Kč)

Skutečné Hi-Fi v malém těle, jak zvukem, tak materiály a zpracováním – to je CS-1045. Můžete si ho pořídit buď v základní verzi, nebo v kombinaci s reproduktory Klipsch či Jamo (za příplatek). Můžete si také pod označením PHA-1045 koupit pouze sadu komponent (receiver a CD přehrávač) bez reproduktorů.