Hlavní navigace

Operační systém Huawei už v červnu? „Interní nedorozumění,“ uvádí společnost

 Autor: Radan Dolejš
Výkonný ředitel Huawei pro Blízký Východ uvedl pro portál TechRadar, že společnost spustí vlastní operační systém v řádu několika týdnů. Zástupci čínského giganta však informaci vyvrátili. Dále tak platí přelom roku 2019 a 2020.
Zuzana Bičíková 14. 6. 2019

Sdílet

Alaa Elshimy, výkonný ředitel a viceprezident společnosti Huawei Enterprise Business Group Middle East, měl minulý týden potvrdil, že čínský technologický gigant v nejbližší době uvede svůj vlastní mobilní operační systém.

Zprávu přinesl portál TechRadar, podle něhož si Huawei uvědomovalo hrozbu ze strany Googlu ohledně zamezení přístupu k operačnímu systému Android, a vlastní OS mělo připravený v záloze už od ledna 2018.

Elshimy měl reportérům TechRadaru říci, že operační systém – podle kuloárních informací pojmenovaný Ark OS – bude uveden v řádu jednotek týdnů. Zástupci Huawei však obratem oznámili, že se jednalo o „interní nedorozumění.“

Společnost zároveň zaslala portálu TechRadar doplnění, že o uvedení vlastního OS (s pracovním označením HongMeng) bude informovat oficiálními kanály. Zároveň vyvrátila, že čínský konkurent Androidu spatří světlo světa již v červnu.

TechRadar ve své zprávě doplnil, že dřívější informace, že operační systém Huawei by mohl být uveden na konci tohoto roku v Číně a v průběhu roku 2020 ve zbytku světa, je nadále platná.

Zdroj: IDG News Service, TechRadar