Hlavní navigace

Opravy chyb v iOS 9.0.1 a 9.1 beta 2

 Autor: Apple
Týden po vydání iOS 9 už Apple vypouští první opravy chyb a uvolnil druhou betaverzi iOS 9.1. Svižně tak reaguje na zjištěné zádrhely a nedodělky svého systému.
Adam Kencki 25. 9. 2015

Sdílet

Týden po vydání iOS 9 už Apple vypouští první opravy chyb a uvolnil betaverzi iOS 9.1. Svižně tak reaguje na zjištěné zádrhely a nedodělky svého systému.

Podle poznámek k verzi vydání iOS se Applu podařilo opravit pouze chyby, které souvisí s aplikacemi či konektivitou. 

release note 9.0.1

                                                         Zdroj: letemsvetemapplem.eu

Řešení plynulosti a stability systému tedy zůstává na nadcházejících aktualizacích. Nejspíše se Applu nepodařila opravit ani bezpečnostní díra v zamykací obrazovce a Siri, která umožňuje přístup do kontaktů i uživateli, jež nemá na zařízení načtený svůj otisk prstu. Níže ve videu můžete vidět, jak se postup "hacku" podařil reprodukovat testerovi videosdebarraquito. V komentářích uživatelé oznamují, že "exploit" funguje i v nové betě.

 

 

Na ostrý iOS 9.1 si jablíčkáři počkají nejspíše do listopadu, kdy půjde do prodeje iPad Pro a Apple tak má spoustu času doladit svůj systém. A pro ty, kteří se s novou devítkou nejsou spokojeni, existuje několik metod, jak se vrátit k iOS 8.4. Namátkou například postup - stažení zazipovaného update iOS 8.4 z webu Applu nebo např. také z https://imzdl.com/ios.html a následný "update" z počítače, skrze iTunes.