Hlavní navigace

Oracle Application Express 3.1 usnadní vývoj webových aplikací

Nová verze produktu Oracle Application Express přináší interaktivní funkce pro vytváření sestav, podporu objektů BLOB a zdokonalené možnosti tisku.
Pavel Louda 16. 5. 2008

Sdílet


Nová verze produktu Oracle Application Express přináší interaktivní funkce pro vytváření sestav, podporu objektů BLOB a zdokonalené možnosti tisku.
Společnost Oracle oznámila všeobecnou dostupnost nástroje Oracle Application Express Release 3.1, který obsahuje řadu nových funkcí a vylepšení, mezi jinými například:
o Interaktivní region sestav – inovativní technologie, která umožňuje koncovým uživatelům snadné přizpůsobení sestav, což v praxi znamená úsporu času a práce potřebné k vývoji a bohatší funkčnost aplikací.
o Deklarativní podpora objektů BLOB – umožňuje deklarativně načítat soubory prostřednictvím formulářů a stahovat je nebo zobrazovat pomocí sestav. Zobrazení a stahování velkých binárních objektů (BLOB) lze také definovat pomocí PL/SQL.
o Vylepšená podpora tisku – dotazy sestav nyní podporují několik sestav v jediném dokumentu a umožňují kombinovat sestavy a tabulky na základě různých dotazů. Výstupní formát může být dynamicky nastaven v okamžiku spuštění a dokumenty mohou být buď stahovány do klientského počítače, nebo zobrazovány v okně prohlížeče.
Nová verze nástroje Oracle Application Express také podporuje jednoduché a snadno použitelné hotové aplikace, které si mohou zájemci stáhnout z Oracle Technology Network (OTN). Tyto bezplatné, plně funkční aplikace Oracle Application Express lze snadno přizpůsobit, nasadit a sdílet v organizaci, což vývojářům usnadní vývoj jednoduchých webových aplikací.