Hlavní navigace

Oracle se chce prosadit v oblasti softwaru sociálních služeb

Firma Oracle se chystá vtrhnout na trh se softwarem pro sociální služby, kde zatím dominuje její konkurent SAP. Co nového Oracle chystá?
Jáchym Krasek 19. 2. 2010

Sdílet

Webcast (webové vysílání) Oraclu ve kterém firma představí nové aplikace zaměřené na sociální služby je plánována na 3. března. Novou produktovou strategii a produkty představí prezident Oraclu Charles Phillips společně se senior vice prezidentem segmentu CRM, Anthony Lyem.

Takovýto typ softwaru spadá do kategorie case managementu, který například pomáhá spravovat různé agendy.  „Case management je obrovský trh,“ říká Ray Wang analytik Altimeter Group. Nicméně, Oracle přichází na víceméně trh jako druhý, po jedničce na poli sociálně zaměřeného softwaru, firmě Cúram i Irska. Ta se velmi dobře prosadila v Severní Americe. S Cúram mají uzavřeno partnerství jak IBM a SAP tak HP a právě Oracle.

„Na trhu se objevuje mnoho nových příležitostí a vlády chtějí investovat právě do takovéhoto řešení,“ dodává Wang. Jedním z hlavních faktorů výběru je důvěra v daný produkt a samozřejmě schopnost dodat žádané aplikace. Oracle, jehož jméno je světově známo a jeho portfolio velmi široké, splňuje bez problémů oba hlavní požadavky.

Oracle se o podobný průnik na tento trh již pokoušel a to v roce 2004, ten ale příliš nevyšel. O 6 let později se Oracle o průnik pokusí znovu a vybudoval si pro to kvalitní zázemí. V roce 2008 koupil firmu Haley, výrobce právě sociálního typu softwaru a jeho portfolio služeb a aplikací rozšířila i akvizice se Sunem. V lednu také Oracle uzavřel dohodu s konzultační firmou Accentue, které se specializuje právě na case management.