Hlavní navigace

ORION eKatalog nejlepší inovací logistického fóra LOG-IN SK

Sdílet

Bratislavské fórum LOG-IN SK se uskutečnilo 28. března v hotelu Crowne Plaza. Jeho součástí se stala i volba nejlepší logistické inovace na Slovensku, kterou vybrali sami účastníci fóra. Toto nezávislé ocenění získalo řešení ORION eKatalog od společnosti CCV Informační systémy.

Slavnostní vyhlášení cen proběhlo na večerním Logistickém Business Mixeru, tedy jen několik hodin po volbě účastníků konference. „Získaného ocenění za nejlepší logistickou inovaci si nesmírně vážím a udělalo nám s kolegy velkou radost. S ORION eKatalogem chceme eliminovat objem práce spojený se správou kmenových dat a zalistováním zboží na obou stranách dodavatelsko-odběratelského řetězce.  Vedle elektronické výměny dat vnímáme zalistování jako další oblast, kterou můžeme zákazníkům pomoci zefektivnit a zjednodušit, “ uvedl David Reichel, ředitel divize eBusiness společnosti CCV Informační systémy.

Co je ORION eKatalog
Nové řešení pro usnadnění spolupráce v rámci dodavatelsko-odběratelského řetězce, produktový ORION eKatalog, přináší obchodním partnerům jednotný způsob pro sdílení kmenových dat využitelný pro automatickou komunikaci mezi podnikovými informačními systémy. Kompletní produktové informace jsou na jednom místě a přináší zejména odstranění problémů spojených s manuálním zalistováním zboží. ORION eKatalog je nabízen formou služby (SaaS).

Co jsou kmenová data
Kmenová data (v angličtině označována jako master data, případně reference data) představují klíčové obchodní informace, které zahrnují data o zákaznících, produktech, materiálech, dodavatelích, případně dalších obchodních entitách a definují jejich vlastnosti a parametry.

Na rozdíl od transakčních dat, která se kontinuálně mění, kmenová data představují statický popis obchodní entity. Výměna kmenových dat mezi partnery je základním předpokladem pro realizaci obchodního styku a je nutná pro zajištění hladkého průběhu obchodních transakcí.

ICTS23

 

CCV ORION eKatalog