Hlavní navigace

Otestujte si bezpečnost webových aplikací

11. 1. 2008

Sdílet

Webové aplikace jsou pro hackery atraktivním cílem, a přitom mnohé firmy mají potíže s jejich zabezpečení - jednak protože postrádají potřebné znalosti v oblasti zabezpečení aplikací a také kvůli komplikovanosti současných webů využívajících technologie webu 2.0.

IBM uvedla software, který pomůže podnikovým zákazníkům chránit se před útoky vedenými proti webovým aplikacím. Technologii zabezpečení webových aplikací Rational AppScan získala IBM v červenci 2007 od společnosti Watchfire.

Webové aplikace jsou podle IBM pro hackery vysoce atraktivním cílem, a přitom mnohé firmy mají potíže s jejich zabezpečením, jednak protože postrádají potřebné znalosti v oblasti zabezpečení aplikací a také kvůli komplikovanosti současných webů využívajících nejnovější technologie webu 2.0.
Firmy potřebují automatická řešení, jež by byla schopna identifikovat a chránit aplikace před těmito nedostatky. IBM Rational AppScan identifikuje, ověřuje a vytváří výkazy o zabezpečení aplikací i o jejich slabinách. Nová verze přináší nové funkce a metody generování výkazů pro auditory zabezpečení. Zároveň umožňuje širšímu okruhu IT pracovníků podílet se na testování zabezpečení webových aplikací.

Autor článku