Hlavní navigace

Otestujte si Windows Server 2008 R2 v cloudu Amazonu zdarma

17. 1. 2012

Sdílet

Firmy mohou celý rok testovat zadarmo operační systém Windows Server v cloudu Amazonu.

Společnost Amazon odhalila svoji novou nabídku tuto neděli s tím, že firmy mohou využívat v rámci její služby AWS (Amazon Web Services) Free Usage Tier operační systém Windows Server 2008 R2 až 750 hodin měsíčně a provozovat zde aplikace podle svojí potřeby. Zájemci si také mohou vybrat z širokého spektra předkonfigurovaných imagů virtuálních strojů.

Windows Server běží na tzv. mikro instanci nebo na virtuálním serveru a je podporována jak 32bitová, tak i 64bitová verze.

Služba Free Usage Tier byla oficiálně spuštěna v roce 2010, ale dosud v ní byl nabízen jen Linux. I pro ten platí omezení využívání na 750 hodin měsíčně po dobu jednoho roku. Pokud firmy tuto kvótu přesáhnou, budou platit v rámci režimu pay-as-you-go regulérní poplatky, které začínají na 0,02 dolarech za hodinu v případě Linuxu a 0,03 dolaru u nově nabízeného Windows Serveru 2008 R2. Sčítá se také provoz více instancí, takže pokud uživatel bude mít aktivní dvě instance Windows Serveru po dobu 400 hodin, v součtu tak půjde o 800 hodin a tedy 50 hodin využití nad rámec bezplatné služby bude zákazníkovi zaúčtováno.

V rámci služby je také v omezeném měřítku možní využívat vyrovnávač zátěže Amazonu (load balancer), úložné služby (S3 a Elastic Block Store) a také databázi SimpleDB.

Byl pro vás článek přínosný?