Hlavní navigace

Ovladač od LG umožní ovládat HDTV pomocí hlasu a pohybů

22. 12. 2011

Sdílet

 Autor:
LG včera představilo nový ovladač pro chytré televizory Cinema 3D, který přináší funkce jako rozpoznání hlasu nebo ovládání pohyby.

Největší odlišností ovladače s názvem Magic Remote od standardních ovladačů je to, že kromě běžných tlačítek umožňuje ovládat televizor i pomocí hlasových příkazů. Uživatel může například díky hlasu zadávat klíčová slova do webového vyhledávače na TV. Kolečkem umístěným uprostřed ovladače pak lze jednoduše "skrolovat" nahoru a dolů různými menu a aplikacemi. Zajímavá je také funkce "zaměř a klikni", která uživateli umožňuje namířit ovladač na televizor, kde se zobrazí kurzor myši. Pohybováním ovladače se pohybuje i kurzor myši a kliknutím na tlačítko na ovladači lze provádět volby (stejně jako při práci na PC s myší).

"Díky nasměrování ovladače na televizor mohou uživatelé ovládat celý ekosystém Smart TV bez nutnosti používat několik tlačítek a směrové šipky. Zapnout lze i funkci Gesta, díky které mohou lidé ovládat televizory CINEMA 3D pomocí jednoduchých pohybů paží nebo zápěstí," řekl Havis Kwon, prezident společnosti LG Home Entertainment. Kromě výše zmíněných možností ovládání pak lze na Magic Remote nalézt také 3D tlačítko. Jediným kliknutím na toto tlačítko se dvourozměrné video převede do třetího rozměru.