Hlavní navigace

Padfone od Asusu kombinuje telefon s tabletem

31. 5. 2011

Sdílet

 Autor:
Asus včera představil jednu z nejpřevratnějších technologických novinek tohoto roku – tablet s možností dokování speciálního telefonu, a to s operačním systémem Android na obou mašinkách.

Přepínání mezi mobilem a tabletem bez nutnosti přenášet data. To je jeden ze základních cílů Padfonu z dílny společnosti Asus, která se do teď specializovala zejména na výrobu PC. Není těžké tento přístroj popsat – jedná se o tablet, který slouží jako dokovací stanice pro telefon. Tyto dvě mašinky jsou mezi sebou v kontaktu, není tedy problém plynule přepínat mezi mobilem a tabletem a pokračovat ve své práci bez jakékoliv ztráty dat.

skoleni

Podstatným faktem rovněž je, že tablet bude de facto samostatným zařízením, nepůjde tedy o pouhé zvětšování mobilního zobrazení. Tablet samozřejmě bude mít také větší kapacitu baterie, což umožní jeho prostřednictvím dobíjet telefon. Oba přístroje na svých předních stranách nabídnou také webkameru , jednu SIM pro přístup k 3G a sdílenou paměť.

Jediné, co zůstává záhadou, je operační systém. Má jít o nějakou verzi Androidu a na prezentaci Computexu byl na tabletu Honeycomb, jenž však podporují pouze tablety. Aby tedy mohl být tablet kompatibilní s mobilním telefonem, musí mít oba stejný operační systém – což by mohl být nedávno oznámený Ice Cream Sandwich. To je nicméně stále ve hvězdách.