Hlavní navigace

Panasonic představil svůj doposud největší LCD LED televizor

5. 9. 2012

Sdílet

 Autor: Panasonic
Společnost Panasonic na letošním ročníku veletrhu IFA představila nový 3D televizor Smart VIERA s 60palcovou úhlopříčkou, tenkým designem a digitálním zábavním centrem VIERA Connect.

Výrobce Panasonic představil svůj zatím největší LCD LED televizor. Nový model s označením Smart VIERA TX-L60ET5 má úhlopříčku 152 cm (60 palců). Televizor se kromě velké obrazovky vyznačuje taktéž poměrně elegantním provedením s kovovým rámem a tloušťkou 3,8 cm. Samozřejmostí je v dnešní době také podpora 3D zobrazení, přičemž Panasonic vsadil na pasivní formu.

Pasivní 3D technologie využívá systém polarizace obrazu, jejíž výhodou je široký pozorovací úhel a taktéž možnost využití lehčích brýlí, jež nevyžadují napájení. V základním balení se nacházejí čtvery 3D brýle a další lze dokoupit. Podobně jako konkurence podporuje také Smart VIERA funkci konverze 2D obrazu do třírozměrné podoby. Výrobce slibuje taktéž vylepšené LED podsvícení, jež by se mělo podepsat na výraznějším kontrastu a plynulejším překreslení pohybu.

Panasonic tx-l60et5

Televizor integruje technologii VIERA Connect, díky níž mají uživatelé k dispozici nabídku internetových aplikací a webových stránek. Kromě standardního dálkového ovladače je televizi možné ovládat i prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu, stačí si na příslušné mobilní zařízení nainstalovat aplikaci Smart VIERA Remote. Do výbavy patří i vestavěný Wi-Fi port, DLNA, multimediální přehrávač či 4 HDMI porty.

Televizor Panasonic TX-L60ET5 bude k dispozici v závěru roku za doporučenou maloobchodní cenu okolo 57 000 Kč.

 

Zdroj: TZ Panasonic