Hlavní navigace

Panasonic ukázal vodotěsný smartphone Eluga

22. 2. 2012

Sdílet

 Autor:
Panasonic zveřejnil specifikace svého nového smartphonu Eluga, který je postaven na operačním systému Android a na evropském trhu se představí v březnu.

Eluga je poháněna dvoujádrovým procesorem TI OMAP 4430 na frekvenci 1GHz, má 1GB paměti RAM a 8GB interní paměti - tedy podobné specifikace, které má většina současných high-endových telefonů s Androidem. Displej je 4,3palcový OLED s qHD rozlišením 960 x 540 pixelů. Zajímavostí je, že telefon je vodě a prachu odolný (viz níže uvedená fotografie). Eluga podporuje standard NFC a co se týče tloušťky (7.8mm) a váhy (103 gramů) má lepší specifikace, než vlajková loď Samsungu Galaxy S II.

Telefon je vybaven 8MP fotoaparátem s automatickým focusem a stabilizátorem. Dále stojí za zmínku 1150 mAh baterie, díky které zařízení vydrží 300 hodin v pohotovostním režimu. Eluga běží na Androidu 2.3.5 Gingerbread, ještě na jaře však bude podle vyjádření Panasonicu aktualizována na nejnovější Ancroid 4.0 Ice Cream Sandwitch. Na první fotografie telefonu se může podívat zde: 1, 2, 3. Cena přístroje zatím není známa.

Byl pro vás článek přínosný?