Hlavní navigace

Panasonic uvádí nové řady lampových projektorů

31. 12. 2018

Sdílet

 Autor: Panasonic
Panasonic uvedl na trh nové řady přenosných projektorů a projektorů s krátkou projekční vzdáleností a životností lampy až 20 000 hodin

Řada projektorů s krátkou projekční vzdáleností obsahuje čtyři nové modely, z nichž je každý schopen vytvořit 80palcový obraz ze vzdálenosti pouhých 75 cm (PT-TX430/TX340) nebo 80 cm (PT-TW371R/TW370). Tato řada je dostupná ve WXGA a XGA rozlišení a disponuje svítivostí v rozsahu od 3 200 do 3 800 lumenů. Její krátká projekční vzdálenost redukuje možnost vrhat stíny a ideálně se tak hodí do menších zasedacích místností a školních učeben. Nejvyšší model PT-TW371R má navíc jako jediný interaktivní model možnost ovládání perem a to včetně režimu „whiteboard“. 

Panasonic

Společnost Panasonic současně představila novou řadu přenosných projektorů se šesti novými modely vybavenými 1,2x optickým zoomem v kompaktním a lehkém těle. Řada PT-LB425nabízí svítivost 3 100 až 4 100 lumenů a je dostupná ve WXGA a XGA rozlišení.  

Hlavní výhodou nově představených přenosných projektorů a projektorů s krátkou projekční vzdáleností je vylepšená životnost světelného zdroje, která nabízí až 20 000 hodin provozu jedné lampy. Tato zvýšená životnost je zárukou velmi nízkých celkových nákladů na provoz zařízení a lepší spolehlivosti. Životnost filtru byla prodloužena na 10 000 hodin. Údržba je tedy nutná jen jednou za pět až sedm let v závislosti na době používání. Obě řady jsou velmi tiché, produkují pouhých 30 dB a zaručují tak nerušený průběh schůzek, seminářů a přednášek.

Projektory zajišťují také vysoký kontrastní poměr 16 000:1 v kompaktním těle a funkci sledování za denního světla, která je zárukou optimálního jasu i ve výrazně osvětlených místnostech.

Obě řady jsou vhodné pro horizontální i vertikální projekci a disponují funkcí korekce lichoběžníkového zkreslení a možností projekce na zakřivené plochy. Uživatel má k dispozici maximální flexibilitu a může tak projektory přizpůsobit různým prostředím.

Díky funkcím prohlížeče z paměti USB, funkci USB Display a variabilním vstupům (HDMI, Computer In x2, Monitor Out x2) poskytují obě řady také vysokou úroveň konektivity. Pro zaměstnance a studenty je tak snazší používat vlastní zařízení a sdílet informace.