Hlavní navigace

PayPal chystá vesmírný platební systém

Sdílet

 Autor: © Andres Rodriguez - Fotolia.com
Platební služba PayPal má údajně více než 128 milionů aktivních uživatelů z celého světa a transakce v ní probíhají ve 25 měnách. Nyní se společnost začala poohlížet i po možnosti expanze do vesmíru.

Vesmírná turistika se pomalu stává realitou a PayPal s očekáváním jejího rozšíření začíná zkoumat možnosti platebních systémů ve vesmíru. Společnost ve středu oznámila spuštění nové iniciativy pojmenované PayPal Galactic.

Spolupracuje na ní s institutem SETI (Search for Extra-Terrestrial Intelligence, hledání mimozemské inteligence), se společností Space Tourism a s bývalým astronautem Buzzem Aldrinem.

Iniciativa svede dohromady vůdčí osobnosti vesmírného průmyslu s cílem projednat problémy, které by mohly komercializaci vesmíru obklopovat.

„Vytvoření bezpečného a funkčního obchodního systému, který bude moci operovat ve vesmíru, nebude jednoduché, ale doufáme, že s podporou vědecké komunity, technologických společností a široké společnosti řešení problémů najdeme,“ napsala společnost na svém blogu.

„Potřeba platebního systému, který sahá za hranice země, už existuje. Astronauti na vesmírných stanicích by si díky takovému platebnímu procesoru mohli například zaplatit účty, nebo by si  mohli kupovat hudbu a e-knihy,“ napsala společnost.

PayPal bude muset společně s vědci a výzkumníky vyřešit takové otázky jako vzhled nové měny, nutnost přizpůsobení bankovního systému a zákaznické podpory nebo regulace. A bude také muset zvážit rizika a podvody, které budou s novým systémem spojené.

Společností, které chystají nabídku vesmírné turistiky, stále přibývá. Společnost Virgin Galactic v květnu oznámila, že pracuje na první světové komerční lince do vesmíru. Společnost Space Adventures zase předvídá, že vesmírné hotely budou na orbitě do deseti let.

Byl pro vás článek přínosný?