Hlavní navigace

PayPal nedoporučuje používat prohlížeč Safari

28. 2. 2008

Sdílet

Provzovatelé systému PayPal tvrdí, že Safari nemá vestavěný filtr proti phishingu, který by uživatele upozorňoval při návštěvě nebezpečných/rizikových serverů. Safari navíc nepodporuje ani technologii certifikátů Extended Validation.

Provozovatel systému PayPal varuje uživatele prohlížeče Safari, že služba s tímto browserem není dostatečně bezpečná.
Michael Barrett, ředitel zabezpečení ve společnosti PayPal, uvádí, že důvodem, proč Safari nedoporučují, je fakt, že browser od Applu neobsahuje dvě důležité funkce na ochranu proti phishingu. Firefox 2 a 3, Internet Explorer 7 (a chystaný MSIE 8) nebo Opera jsou podle něj v pořádku.
Barrett upřesňuje, že Safari nemá vestavěný filtr proti phishingu, který by uživatele upozorňoval při návštěvě nebezpečných/rizikových serverů. Navíc nepodporuje ani technologii certifikátů Extended Validation. Tyto certifikáty používá PayPal už asi rok; fungují podobně jako jiné nástroje pro bezpečné prohlížení webu, tj. například dávají pomocí barevného označení najevo, že uživatel se nachází na legitimní stránce. Internet Explorer 7 již Extended Validation podporuje, Firefox a Opera to podle všeho plánují v přicházejících verzích. Koncepce těchto certifikátů má sice své kritiky, podle provozovatelů PayPal se však v jejich systému osvědčily. Barrett uvedl, že nehodnotí zabezpečení jednotlivých prohlížečů jako takové, ale spíše použitelnost pro běžné uživatele a pocit jistoty, který přitom mají (pocit důvěry na straně uživatelů je pro provozovatele služeb typu PayPal samozřejmě klíčový).
Safari je k dispozici i ve verzi pro Windows, zde se však moc nepoužívá. Kromě toho, že se jedná o výchozí prohlížeč pro MacOS (kde je ale k dispozici i Opera a Firefox, naopak vývoj Internet Exploreru pro MacOS byl ukončen), s ním prohlížejí internet i uživatelé iPhone.

Zdroj: Computerworld.com

Autor článku