Hlavní navigace

Pebble odhalí nový model chytrých hodinek

21. 2. 2015

Sdílet

 Autor: Pebble/techspot.com
Výrobce chytrých hodinek Pebble na své webové stránky umístil odpočítávání času, který zbývá do odhalení zařízení, jež má být novým modelem smartwatch pro rok 2015.

Na rozdíl od dosavadních chytrých hodinek značky, spoléhajících na černobílý e-ink displej, má novinka údajně disponovat mimo jiné displejem barevným.

Server 9to5Mac, který s touto informací přišel, se odvolává na dobře obeznámené zdroje. Pebble prý pracuje na novém hardwaru a softwaru, které by se uživatelům měly představit v příštím týdnu. Konkrétně Pebble nové generace přinese výše zmíněný barevný e-paper displej s vylepšeným podsvícením, který má být mírně širší než doposud. Integrace mikrofonu zase bezpochyby umožní funkce hlasového ovládání.

Pod pokličkou se má nacházet rychlejší procesor Cortex M4 se šestiosým gyroskopem. A co je ještě lákavější – nové hodinky mají údajně na jedno nabití baterie vydržet stejnou dobu jako modely současné generace. A to i přes tenčí design a displej vyšší kvality.

Pokud jde o software, má být celý Pebble OS přepracován týmem, jenž stojí za webOS. Zákazníci mohou očekávat nové uživatelské rozhraní s množstvím nových animací i „timeline“ pohled, který zobrazuje nejnovější události a notifikace. Součástí ekosystému Pebble budou stejně jako doposud aplikace třetích stran.

Barevné hodinky Pebble budou startovat na ceně podobné částce, za niž si můžete pořídit Pebble Stell. Tento model se v USA aktuálně prodává za 199 dolarů.

Zdroj: IDG News Service