Hlavní navigace

Pět nových kanálů Digital+ v síti ASTRA

 Autor:
Včetně těchto pěti nových HD kanálů DIGITAL+ HD na satelitech ASTRA nabízí nyní tato síť přes 100 high-definition kanálů.
Jan Kovář 22. 12. 2009

Sdílet

Společnost SES ASTRA oznámila, že španělský operátor placené televize Digital+ spustil pět dalších HD kanálů na satelitech ASTRA. Včetně těchto nových kanálů nyní SES ASTRA vysílá přes svůj satelitní systém více než 100 HD programů. Satelitní operátor tak zůstává nejdůležitější HD platformou v Evropě, která šíří obsah od předních vysílacích společností.

Nové HD kanály spuštěné společností Digital+ zahrnují programy Accion HD, Eurosport HD, Fox HD, National Geographic HD a MTVN HD a jsou vysílány z orbitální pozice SES ASTRA 19,2° E. Spolu s těmito novými kanály vysílá Digital+ přes systém ASTRA celkem 10 HD kanálů.

Mezi vysílací společnosti, které šíří HD obsah na systému ASTRA, patří přední evropští operátoři placené televize a také velké komerční a veřejnoprávní stanice, například Sky a BBC ve Spojeném království; Sky Deutschland, RTL a Vox v Německu; Canal+, CanalSat, TNTSAT a Orange ve Francii; Digital+ ve Španělsku; Viasat v Dánsku, Švédsku, Norsku a Finsku; Canal Digitaal v Nizozemí; TV Vlaanderen v Belgii; Skylink a CS Link v České republice a Slovenské republice; arte v Německu a Francii; ORF v Rakousku a TVP v Polsku.