Hlavní navigace

Philips 40PFL9705

www.philips.cz, cena: 47000 Kč včetně daně 40palcový LED HD televizor od Philipsu se stává jednou z vlajkových lodí značky. Perfektní obraz, povedený design a připravenost pro 3D záž...
Redakce 13. 3. 2011

Sdílet


www.philips.cz, cena: 47000 Kč včetně daně

40palcový LED HD televizor od Philipsu se stává jednou z vlajkových lodí značky. Perfektní obraz, povedený design a připravenost pro 3D zážitek představují pádný důvod k uvažování pro všechny, kteří hledají kvalitní přístroj vyšší střední třídy.
Začněme netypicky od trojrozměrného obrazu. Zařízení je 3D ready, což znamená, že po připojení speciálního Blu-ray přehrávače či samostatného transmitteru si můžete vychutnávat tři rozměry v HD formátu o rozlišení 1920 × 1080. Tedy, jedno omezení tu je: v balení naleznete brýle „pouze“ pro dva diváky (což je však zatím běžný standard). Pokud si však dokoupíte speciální balíček, může se na 3D filmy koukat celá rodina. K námi testovanému televizoru byl navíc přibalen i zmíněný transmitter.
Asi ještě pamatujete doby, kdy vrcholem grafického výkonu bylo 16 milionů odstínů barev. Nový Philips jich zvládá 2250 trilionů, což je mimochodem daleko za rozlišovací schopností lidského oka; tyto barvy jsou zpracovány v režimu 17bitového RGB. Spolu s barvami dále stojí za zmínku přímé podsvícení LED využívající technologii LED Pro s možností lokálního utlumení (local dimming), která díky množství nastavení umožňuje nezávislou kontrolu jasu a kontrastu různých oblastí obrazovky, čímž dává vyniknout hlavně tmavým odstínům, jež jsou zřetelnější a plnější. A také se skvěle doplňují s dynamikou světlých odstínů. Kontrastu a plnosti barev zde opravdu není co vytknout.
Philips 40PFL9705 se nemusí stydět ani za zpracování videa. Využívá k tomu hlavně jeden z nejnovějších systémů značky Perfect Pixel HD. Tento engine, který navazuje na technologii Pixel Plus, vznikl v roce 2007. Jeho hlavním úkolem je interpolace přenášeného signálu z vysílání tak, že přijímaný obraz zvětší o třetinu. Od svého předchůdce se liší právě v tom, že je schopen takto zpracovat i 1080p video – proto koncovka HD. Nicméně u běžného SD vysílání vyžaduje televizor velmi dobrý signál, jinak kvalita výsledného obrazu velmi rychle degraduje.
Další výraznou „zbraň“ tohoto produktu představuje technologie Ambilight, která okolo televizoru vytváří spektrum barev korespondující s odstíny na obrazovce, čímž jakoby posouvá scénu blíže k divákovi a rozšiřuje ji i na zeď obýváku. Konkrétně model 9705 je vybaven technologií Ambilight Spectra 3, jež přesunuje barvy z obrazovky do tří stran, vlevo, vpravo a nahoru, a to nezávisle na barvě okolního prostředí. Podle Philipsu tato technologie navíc šetří oči diváka.
Nový Philips se může chlubit i 400Hz zpracováním obrazu s nízkou odezvou 0,5 milisekundy, což je zatím nejlepší výsledek u televizoru v historii této značky. Takže se zasekávání obrazu v akčních scénách v žádném případě nemusíte bát.
O obrazu toho již bylo řečeno dost, přejděme nyní ke zvuku. Přístroj je vybaven dvěma kuželovými výškovými reproduktory a dvěma reproduktory basovými, přičemž po zvukové stránce se tvůrci na televizoru „vyřádili“ asi nejvíce. Perfektní poslech je umocněn spoustou možností nastavení a různých „vychytávek“, jako je automatická kontrola hlasitosti (AVL), která dokáže ztlumit reklamy na úroveň sledovaného filmu, Incredible Surround či zvýraznění basů a jiné funkce pro skutečně čistý a precizně podaný zvuk.
Konektivita je taktéž nadprůměrná. Televizor oplývá kupříkladu vestavěnou bezdrátovou technologií wi-fi, přes níž lze přistoupit k externímu zdroji multimédií, jako je třeba DLNA počítač. Jedná se o server, kterým se může stát jakýkoliv počítač ve vaší domácnosti; multimédia z něj potom můžete na televizor libovolně streamovat. Ke komfortnímu nastavení pak v této oblasti přispívá dodávaný software Wi-fi Mediaconnect. Kromě bezdrátového spojení však lze využít i LAN konektor.
Mezi nabízená rozhraní již standardně patří HDMI, přičemž jeden z konektorů je verze 1.4, zbylé tři jsou standardní 1.3. Dále jsou k dispozici dva USB sloty, čtečka SD karet, Common Interface a samozřejmě i 2× SCART a vstup na sluchátka.
Jako příslušenství je dodáván univerzální stojan „dva v jednom“, který lze umístit jak přímo na stůl, tak s jeho pomocí přimontovat televizor na zeď. Dále v balení naleznete již zmíněné (dvoje) 3D brýle a 3D transmitter.
Philips 40PFL9705 zaujme poměrem výkon /cena a specifickými obrazovými funkcemi, jako je Ambilight či LED Pro, z hlediska obrazu se celkově jedná o velmi příjemný standard. Vysoko nad průměr tento televizor ovšem zařazuje precizní zvuk a přítomnost Wi-Fi modulu.

Technologie panelu: 400 MHz LCD s LED podsvícením
Úhlopříčka: 40“ (102 cm)
Rozlišení: 1080p (1920 × 1080 bodů)
Poměr stran: 16 : 9
Reproduktory: 2 × 15W
Maximální kontrast: 10 000 000 : 1 (dynamický)
Konektory/rozhraní: 1× HDMI 1.4, 3× HDMI 1.3, PC VGA (D-Sub), komponentní video, 2× USB, 2× SCART, S/PDIF (koaxiální výstup), stereo audio vstup, čtečka SD karet, Ethernet, WiFi 802.11b/g/n, CI slot, 3D TV konektor, sluchátka
Rozměry (bez podstavce): 95,5 x 59,6 x 6,9 cm
Hmotnost (s podstavcem/bez podstavce): 22/20 kg