Hlavní navigace

Philips končí s výrobou HD televizorů

19. 4. 2011

Sdílet

 Autor:
Společnost Philips prodá většinu své výroby Hong Kongské společnosti TPV Technology, jejich konec pro televizory Philips to ale neznamená.

High-definition LCD televizory Philips jsou synonymem pro vysoce kvalitní a dobře vybavené ploché televizory s IPS obrazovkami, známé jsou však zejména díky svému atmosférickému přisvětlení Ambilight. Nicméně i přes nepopiratelné kvality se televizní divizi této nizozemské společnosti nedaří.

Společnost Philips, největší evropský výrobce elektroniky, sice dlouhodobě hospodaří se ziskem, například za poslední čtvrtletí to bylo čistých 137 miliónů euro, nicméně televizní divize výsledky dlouhodobě zhoršovala, neschopná plně obstát proti levné asijské konkurenci.

Philips proto prodá většinu svou výrobu televizí Hong Kongskému výrobci TPV Technology, přesněji řečeno založí dceřinnou společnost, ve které bude mít TPV Technology 70% podíl, Philips zbylých 30 %.

Televizory budou nadále vyráběny pod značkou Philips a současná mateřská společnost bude z každého prodaného kousku dostávat poplatky, zaručeno je údajně 50 miliónů euro ročně počínaje rokem 2013.

To je pro příznivce této značky dobrá i špatná zpráva, nicméně to dává naději, že výroba bude udržena a zájemci si i nadále budou moci koupit inovativní modely televizí. Pod křídla nového majitele přejde i 4000 stávajících zaměstnanců televizní divize a ačkoli zástupci TPV Technology deklarovali, že nehodlají propustit „hodně“ lidí, nějakému propouštění se zřejmě nevyhnou.

Philips 9704