Hlavní navigace

Philips ukázal nové televize střední třídy s rozlišením 4k

1. 5. 2018

Sdílet

 Autor: TP Vision
Společnost TP Vision začala dodávat na tuzemský trh letošní televizory série 7000. Najdou se zde LCD televizory v úhlopříčkách 43 až 75 palců. Jejich společným jmenovatelem je mimo jiné rozlišení 4K, podpora HDR, operační systém Android TV a třístranný Ambilight.
-rd 1. 5. 2018

Televizor se 75palcovou obrazovkou – model 7803 je jednímze dvou letošních modelů Philips TV v úhlopříčce 75 palců. Úzké rámečky a stabilní nožičky jsou vyrobeny z leštěného hliníku a dodávají modelu luxusní vzhled. Celý televizor je vyveden v mimořádně tenkém provedení.

O obrazovou kvalitu se stará nový obrazový procesor P5, který byl v loňském roce představen v nejvyšších modelových řadách. Ten díky sloučení pěti procesorů do jednoho urychluje a zlepšuje zpracování obrazu v oblasti ostrosti, barvy, kontrastu, pohybu a vylepšení zdroje signálu.

Rozlišení 4K bez ohledu na zdroji obsahu zajišťuje technologie Ultra Resolution, která upscaluje obraz na ostřejší 4K rozlišení. Výrazný kontrast při zachování vysoké míry detailů přináší podpora standardu HDR, ve kterém naleznete stále větší výběr seriálů a filmů.

Technologie lokálního stmívání Micro Dimming Pro optimalizuje kontrast na televizoru na základě světelných podmínek v okolním prostředí. Světelný snímač a speciální software analyzují obraz v 6 400 různých zónách pro zachování kvality obrazu bez ohledu na osvětlení v místnosti.

Operačním systémem je Android TV, který pohání čtyřjádrový procesor, tedy v televizi je možné hrát hry, stahovat aplikace streamovat nebo zrcadlit obsahu mobilu na velkou obrazovku. Android TV ve verzi 7 Nougat naleznou zákazníci ve všech modelech od řady 7000 výše.

U vyšších řad všech televizorů Philips nesmí chybět technologie Ambilight, která snižuje únavu očí ze sledování televize. Stejně jako ve všech modelech od řady 6000 výše je i v modelu 7803 k dispozici v třístranné variantě. Cena televizoru 79 999 korun.

Pokud preferujete menší úhlopříčky, série 7803 nabízí modely s totožnou výbavou ve velikostech 49, 55 a 65 palců. Liší se pouze středovým stojanem, který nahrazuje nožičky u 75palcové varianty. Nechybí zde rozlišení 4K, obrazový procesor P5, Micro Dimming Pro, Android TV nebo Ambilight.

I modely série 7303 a 7503 nabízí velký výběr úhlopříček téměř pro každého. K dispozici jsou velikosti 43, 49, 55 a 65 palců.

Stejně jako u série 7803 se zákazníci mohou těšit na vynikající obraz ve 4K rozlišení podporovaný obrazovým procesorem P5.

skoleni31_1

Modely 7503 jsou oproti televizorům 7303 vybaveny zvukovou lištou, která nabízí koncept viditelného zvuku. Zvuková lišta má výkon 25 W ukrytý v úhledné stříbrné liště pod celou délkou spodní strany obrazovky. Reproduktory směřující dopředu nabízí čisté výšky a středy, zatímco zadní basový reproduktor se stará o plnost hlubokých tónů.

Všechny zmíněné televizory podporují nově plánovaný standard pozemního vysílání DVB-T2 H.265.