Hlavní navigace

Philips uvádí na trh vlajkovou loď LED televizorů pro rok 2017

 Autor: Philips
TP Vision, výrobce televizorů Philips, uvádí na trh svůj nejlepší model v kategorii LED televizorů pro rok 2017
Radek Kubeš 7. 6. 2017

Sdílet

Jde o ultratenký televizor řady 7502 s podsvícením LED Edge. Jeho předností je zcela nový obrazový engine, jedinečný design v kovovém provedení i špičkový zvuk. To vše ve střední cenové kategorii. Tento model je již nyní k dostání v úhlopříčkách 49 a 55 palců, varianta s úhlopříčkou 65 palců přijde na český a slovenský trh během června. 

Philips

Novinka 7502 je po OLED TV Philips 55POS9002 druhou televizí značky, která nabízí nový obrazový engine P5 s výkonem vylepšeným o 50 % v porovnání s předchozím enginem Perfect Pixel Ultra HD. Díky tomuto obrazovému procesoru a širokému barevnému spektru se potenciální zájemci mohou těšit na vynikající kvalitu obrazu. Panel má svítivost 400 Nit, takže televize splňuje kritéria pro certifikát HDR Premium ve formátu HDR10 i HLG.

P5 nabízí 25% nárůst zpracovávaných funkcí a současně 25% nárůst výpočetního výkonu k tomu, aby se celkově výkon zvedl o 50 % v porovnání se stávajícím Perfect Pixel Ultra HD Engine. Další systémovou integrací dochází ke snížení počtu čipů ze tří u Perfect Pixel Ultra HD systému na pouze jeden čip u P5. Snížení počtu čipů přináší rychlejší přenos dat spojený s lepším časováním a lepší kontrolou nad celou sekvencí zpracování.

Vylepšené zpracování obrazu

P5 nabídne i nové funkce a vylepšení stávajících procesů ve čtyřech z pěti oblastí řízených procesní jednotkou: kvality zdroje signálu, ostrosti, barvy a kontrastu. V páté oblasti stávající funkce odhadu pohybu (Motion Estimation), zpracování obrazu (Perfect Motion) a řízení podsvícení jsou považovány za špičku na trhu.

Bylo nutné zajistit, aby zpracování touto sadou přijalo perfektně upravený vstup ze zdroje, nezbytný pro rozvoj přicházejícího obsahu HDR (High Definition Resolution) a zobrazení s vysokým podsvícením. P5 Engine obsahuje i nový pokročilý DNR (Dynamic Noise Reduction system, dynamický systém pro potlačení šumu) a novou funkci Mosquito NR (Noise Reduction, potlačení šumu) nabízející výrazně vyšší redukci šumu, ale bez vytváření rozostření detailů obrazu nebo jeho rozmazání.

Nový systém Smart Enhancement Bit převádí 8bitové video na 14bitové v oblastech, kde dochází k proužkování, což má za následek hladší přechody, ale bez ztráty detailu v jiných částech obrazu. Zlepšená kontrola MPEG také nabízí přesnější zjišťování kvality zpracovávaného signálu.

V oblasti zlepšení ostrosti je P5 Engine vybaven novým měřidlem detailů (Detail Meter) a novým obvodem pro zvýšení detailů (Detail Enhancer plus), vylepšeným měřičem ostrosti (Sharpness Meter). Detail Enhancer slouží k převzorkování jakéhokoli obsahu do ostřejšího obrazu Ultra HD. To má za následek viditelně jemnější obraz s jemnějšími linkami, většími a hlubšími detaily, kombinovanými s vytvořením ještě lepšího dojmu hloubky.

Co se týče zpracování barev, P5 Engine využívá vylepšený Gamut Mapping System. P5 Engine také nabízí významné zlepšení kontrastu díky použití zpracování obvody Hybrid Log Gamma (HGL), nového systému lokálního zvýšení kontrastu, a nová funkce detekce a redukce, nazývaná sparkle & darkle, navíc podstatně vylepšuje HDR up-scaling, tedy přepočet do vyššího rozlišení HDR.

Třístranný Ambilight, Android TV a evropský design

Model 7502 disponuje třístranným Ambilightem. Díky tenkému rámečku barvy promítané na stěnu bezprostředně navazují na samotný obraz, což zajišťuje působivý divácký zážitek.

Tato televize, stejně jako většina nově příchozích modelů, je vybavena operační systémem Android TV v nejnovější verzi M, který umožňuje přehrávat obraz v kvalitě HDR z Netflixu a podobných internetových zdrojů. Operační systém využívá čtyřjádrového procesoru a 16 GB interní paměti, kterou lze rozšířit pomocí externího pevného disku.

Mezi další přednosti modelu 7502 patří propracovaný design v evropském stylu. Těšit se lze mimo jiné na rámeček z tmavého leštěného hliníku a elegantní vzdušně řešený stojan.