Hlavní navigace

Photoshop bude bohatší o nástroj využívají umělou inteligenci. Úpravy snímků budou rychlejší

24. 5. 2023

Sdílet

 Autor: Adobe
Uživatelé populárního grafického editoru Photoshop mají nově k dispozici nástroj využívající umělou inteligenci. Pomůžu nahrazovat nebo vyměňovat velmi rychle některé části editovaného obrazu. O správnou výplň se na základě textového zadání postará právě AI.

Nový nástroj společnost nazvala Generative Fill. Funguje velmi jednoduše. Stačí označit místo, které se má na snímku upravit, a pak se zadá textový pokyn, jak se má obraz změnit. Velmi rychle tak půjde do snímků přidávat další objekty, měnit jejich atmosféru a vyměnit celé jeho části.

Funkce Generative Fill je podle serveru The Verge je jednou z prvních aplikací Creative Cloud, která využívá generátor obrázků Firefly, za kterým stojí právě společnost Adobě. Novinka je zatím k dispozici jako beta verze, firma ale slibuje, že zcela bude začleněna do Photoshopu ještě letos.

Změna počasí ve videu na jeden příkaz? Adobe nasadí do své Premiery umělou inteligenci Přečtěte si také:

Změna počasí ve videu na jeden příkaz? Adobe nasadí do své Premiery umělou inteligenci

Stejně jako běžné nástroje ve Photoshopu pracuje Generative Fill v rámci jednotlivých vrstev. Pokud jej použijete k rozšíření okrajů obrázku (známému také jako outpainting) nebo k vygenerování nových objektů, nabídne vám tři možnosti, z nichž si můžete vybrat.

CS24

Při použití pro outpainting mohou uživatelé nechat výzvu prázdnou a systém se pokusí rozšířit obrázek sám, ale funguje lépe, pokud mu dáte nějaký pokyn. Další detaily popisuje firma Adobe na svém blogu. Nebo si můžete pustit ukázku na firemním účtu na YouTube.

Byl pro vás článek přínosný?