Hlavní navigace

Photoshop na Linuxu se stává realitou

Spouštění programu Adobe Photoshop pod operačním systémem Linux se stává realitou díky vývojářům financovaným společností Google.
Petr Hyťha 26. 2. 2008

Sdílet


Spouštění programu Adobe Photoshop pod operačním systémem Linux se stává realitou díky vývojářům financovaným společností Google.

Minulý týden zveřejnil Dan Kegel, softwarový inženýr společnosti Google, ve svém blogu informaci, že společnost sponzoruje vývojáře z Codeweavers, aby zajistili lepší běh aplikace Photoshop CS a Photoshop CS2 pod Wine. Wine je nástroj umožňující spouštět nativní aplikace pro OS Windows pod operačním systémem Linux.

Kegel, který má též na starosti vydání Wine 1.0, říká, že Google již používá Wine ke spouštění Picasa, software pro zpracování fotografií, pod Linuxem.

Dle Kegela je Photoshop jednou z aplikací, kterých se uživatelé Linuxu permanentně dožadují.

Říká, že Google sponzoruje vývojáře z Codeweavers za účelem vylepšení podpory aplikací Photoshop a Dragon Naturally Speaking, protože si to přeje velké množství uživatelů. Ačkoliv běh těchto aplikací není zatím zcela bezproblémový, lze nyní Photoshop CS a CS2 celkem dobře používat.

Instrukce k úspěšnému spouštění Adobe Photoshopu pomocí Wine lze najít na Wikipedii.
Nenechte si ujít:
Photoshop Elements 6 konečně i v češtině

Publikační prostředí od Adobe

Studentské licence vybraných produktů nabídlo Adobe

Google Analytics jsou nyní k dispozici i v češtině!

Zelený Linux dostává jasnější obrysy

Volně šiřitelné alternativy Photoshopu pro OS Linux jsou například Gimp, Gimpshop nebo Cinepaint.