Hlavní navigace

Pioneer A-40AE: cenově dostupný stereo zesilovač

10. 10. 2018

Sdílet

 Autor: BaSys
Zesilovač Pioneer A-40EA vybrala porota EISA pro sezónu 2018/2019 jako zesilovač roku s nejlepším poměrem užitných vlastností a ceny

Přístroj nabízí v daném segmentu špičkové zvukové vlastnosti, podporuje připojení analogových zařízení včetně gramofonu i moderních digitálních zdrojů a nabízí možnost zapojení dvou reproduktorových soustav.

BaSys

Integrovaný zesilovač Pioneer A-40AE byl navržen tak, aby odpovídal trendům v přehrávání stereofonní hudby. Zesilovač osloví jak nové hudební nadšence, tak i audiofily. Kombinace komplexní řady funkcí, vysoce kvalitních komponent, skvělého zpracování a čistého zvuku s dobrým prostorovým podáním oslovila i porotu EISA. Tento zesilovač, který se právě nyní dostává do prodeje, byl oceněn v kategorii Hi-Fi jako nejlepší zesilovač roku s ohledem na poměr cena/výkon

Koncept Direct Energy

Precizní odladění účinnosti umožnilo dosáhnout vysokého výkonu 2 x 76 W při impedanci 4 ohmy a nízkém příkonu celého zesilovače. Díky dobrému odvodu tepla, provedení chladícího systému a rovnoměrnějším provozním teplotám se podařilo dosáhnout nižší teploty uvnitř přístroje a tím také dlouhodobě stabilního provozu. Konstrukce zesilovače je navržena s ohledem na výsledný zvuk s co nejnižším zkreslením a zároveň dobře rozeznatelnou reprodukcí jemných detailů.

Výbava pro současné i budoucí potřeby

S komplexní sadou vstupů otevírá Pioneer A-40AE přístup k širokému rozsahu hudebních zdrojů a poradí si s většinou potřeb moderního domácího poslechu hudby. Kromě pěti analogových linkových vstupů nabízí také vstup pro gramofon (vhodný pro přenosky s pohyblivým magnetem MM) a linkový výstup, který přenáší signál do dalších komponent, jako jsou například zařízení pro záznam zvuku. Zesilovač A-40AE je vybaven kvalitním výstupem pro sluchátka a lze ho také využít k napájení externího sluchátkového zesilovače.

Dva digitální vstupy (optický a koaxiální) umožňují připojení streameru nebo televizoru s digitálním audio výstupem a získat tak při sledování filmů nebo koncertů mnohem kvalitnější zvuk, než poskytují tradiční zvukové systémy zabudované do plochých televizí. Vestavěný vysoce kvalitní D/A převodník zpracovává zvukové nahrávky uložené se vzorkovací frekvencí až 192 kHz a plně podporuje poslech zvuku s vysokým rozlišením označovaný jako hi-res audio.

V tomto cenovém segmentu zesilovačů je vzácnou vlastností možnost připojení dvou nezávislých reprosoustav, které mohou být následně používány buď jednotlivě nebo současně. Oba páry zmíněných výstupů jsou realizovány pevnými, izolovanými šroubovými svorkami, do kterých je možné zapojit kabely o průměru až 4 mm.

Na rozdíl od některých svých předchůdců je zesilovač A-40AE vybaven korekcemi výšek a basů pečlivě navrženými tak, aby bylo možné je kompletně obejít a zkrátit signálovou cestu v zesilovači na nezbytné minimum.

Vysoká odolnost vůči rušení

Precizní provedení pevného ocelového šasi poskytuje zesilovači výbornou ochranu proti mechanickému i elektromagnetickému rušení. Tomu odpovídá také pečlivý výběr jednotlivých vnitřních částí, jako je napájecí zdroj či kondenzátory ELNA speciálně vyráběné pro Pioneer. Přední panel a ovladač hlasitosti jsou vyrobeny z hliníkové slitiny.

Cloud22

Dostupnost a cena

Pioneer A-40AE v černé nebo stříbrné povrchové úpravě je k dostání za doporučenou koncovou cenu 10 900 Kč.