Hlavní navigace

Pixebook od Googlu je vybavený a drahý

5. 10. 2017

Sdílet

 Autor: Google
Google představil zařízení Pixelbook. Jedná se o laptop s 12,3palcovým displejem, který je možné proměnit otočením displeje v tablet.

Google představil zařízení Pixelbook. Jedná se o laptop s 12,3palcovým displejem, který je možné proměnit otočením displeje v tablet.

Jedná se o první Chromebook (Chrome OS laptop) se zabudovaným asistentem Google Assitant, má dokonce fyzické tlačítko, kterým ho zapnete. Pixelbook je možné nakonfigurovat velmi různorodě, nejvýkonnější verze zvládne procesor Intel Core i7, až 16 GB operační paměti RAM až 512 GB místa na SSD disku. Jeho dvanáctipalcový displej nabízí rozlišení 2460 x 1600 pixelů a na jedno nabití vydrží až 10 hodin. Váží jen necelé kilo, což je fantastické.
Nechybí gyroskop, podsvícená klávesnice a kamera s rozlišením 720p. Vše v hliníkovém těle se stereo reproduktory. Díky rychlému nabíjení je možné získat dvě hodiny navíc za 15 minut.

special_kyberutoky

Komu by nestačil touchpad nebo myš, může použít dotykové pero Pixel Pen, které se prodává zvlášť za 99 dolarů. Díky technologii Wacom rozezná 2000 úrovní přítlaku a také naklonění pera. Google deklaruje zpoždění 10 ms. K dostání bude Pixelbook nejprve v USA, UK a Kanadě od 31. října. K nám se dovážet asi jen tak nebude. Co se konektorů týče, kromě dvou USB C a jacku pro sluchátka na něm nic moc dalšího nenajdete. Vzhledem k tomu, že Pixelbook podporuje aplikace pro Android, si můžete nainstalovat například produkty Adobe, což se hodí, protože k čemu je výkonný Chromebook bez dobrých aplikací.