Hlavní navigace

Planeta vědomostí pro 15 tisíc učitelů

29. 10. 2014

Sdílet

Už přes rok se společnost Atos buduje speciální portálu pro učitele, kam poskytuje i vzdělávací obsah pro všeobecné i odborné školy.

Jednou ze strategických priorit největší evropské IT společnosti Atos je v Česku a na Slovensku oblast vzdělávání, především tvorba a poskytování vzdělávacího obsahu pro všeobecné i odborné školy. Už více než rok je v nasazení projekt vzdělávací platformy pro všeobecné předměty s názvem Planeta vědomostí.

„V této chvíli je v projektu zaregistrováno 15 261 učitelů, kteří systém aktivně využívají a další velké množství učitelů, kteří k tomuto řešení přistupují anonymně pouze v režimu pro čtení,“ informoval nový generální ředitel společnosti Emil Fitoš.

V současnosti Atos dodává další významný projekt, tentokrát pro odborné školství. Do projektu je na Slovensku zapojeno 321 středních odborných škol v různých oborech, například strojírenství, elektrotechnika, stavebnictví a další. Projekt nabízí 17 000 digitálních vzdělávacích objektů (obrázky, videa), 30 150 minut audio a video prvků a interaktivní prvky (testy, simulace, animace).

Učitel může použít předem vytvořené lekce nebo si z digitálních vzdělávacích objektů vytvořit vlastní vyučovací hodiny. Při tvorbě digitálního edukačního obsahu Atos úzce spolupracuje se zaměstnaneckými sdruženími, které takto mohou ovlivnit obsah výuky a její modernizaci.

Atos se také pochlubil výsledky partnerství s Olympijským výborem. Je generálním partnerem a systémovým integrátorem pro Zimní i Letní Olympijské hry už od roku 2002 a od roku 2008 i Paralympiády.

V průběhu každé olympiády zajišťuje správu zhruba 10000 zařízení od velkých serverů až po malá zařízení, která slouží k vybavení olympijských sportovišť.

„Každý den nasbíráme 15 TB dat jako jsou výsledky, videa a další data, která generuje zhruba 16tisíc sportovců, činovníků nebo novinářů,“ popisuje Fitošs tím, že před každou olympiádou proběhne cca 100 tisíc hodin testování. Jen pro ilustraci – zatímco na olympiádu v televizi se dívaly tři miliardy lidí, pře interent k ní bylo připojeno na osm miliard nejrůznějších zařízení.

Autor článku