Hlavní navigace

Plugable nabízí dokovací stanici schopnou udělat z tabletu desktop

8. 8. 2014

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Společnost Plugable se pochlubila dokovací stanicí, která z tabletu s Windows 8.1 rázem udělá desktopový počítač.

Nejnovější operační systém Microsoftu je určen převážně pro mobilní zařízení, jako jsou tablety a hybridní PC, nicméně čas od času je nutné přejít zpět k desktopovému prostředí. Přestože můžeme tablety připojit k externí klávesnici a dalším perifériím, nevypadá toto „pseudodesktopové“ řešení přirozeně.

Společnost Plugable přišla s řešením – dokovací stanicí, která z vašeho tabletu s Windows 8.1 udělá plnohodnotný stolní počítač.

Dokovací stanice spolupracuje s modely Dell Venue 8 Pro a Lenovo Miix 2 8, přičemž k oběma tabletům ji lze připojit pomocí micro USB kabelu. Zařízení nabízí čtyři USB 2.0 porty, dva analogové audio jacky, jedno připojení DVI-I a ethernetový port. Stanice je navíc připojený tablet schopna nabíjet.

Dok nabízí větší flexibilitu, je však třeba zmínit několik omezení. Například nejvyšší rozlišení externího monitoru je omezeno na 1080p. Připojení k síti pomocí kabelu pak zvládá rychlosti pouze do 100 Mbps. A protože všechny USB porty sdílí jediné připojení k tabletu, neočekávejte žádné závratné rychlosti přenosu dat.

Zařízení Plugable Pro8 bylo nedávno úspěšně financováno na Kickstarteru a k prvním zákazníkům se dostane v listopadu. O něco později by mělo být k dispozici veřejnosti na Amazonu za cenu okolo 90 dolarů (asi 1 800,- Kč).

Zdroj: IDG News Service