Hlavní navigace

PMQ výuka pro opakování anglických slovíček

16. 6. 2012

Sdílet

Společnost PMQ software připravila na letní období sadu aplikací pro smartphony s OS Android, které pomohou zejména dětem procvičovat anglická a německá slovíčka a také dopravní značky nebo vlajky států.

PMQ výukaProjekt PMQ výuka tvoří sada samostatných specializovaných aplikací zaměřených vždy na jedno konkrétní téma. Uživatel se může zábavnou formou učit cizí jazyky nebo poznávat dopravní značky či volně žijící zvířata. Projekt je v první řadě zaměřen na vzdělání dětí, některé z jeho aplikací ale budou moci naplno využít i dospělí.

Modulární architektura projektu umožňuje uživateli vybrat si samostatnou aplikaci pro plnění jednoho konkrétního úkolu. V první fázi vznikly 4 aplikace. Jde o nástroje na procvičování anglických a německých slovíček a poznávání a určování státních vlajek a dopravních značek. Všechny výukové materiály jsou připraveny v multimediální podobě – každý pojem doprovází obrázek, mluvené slovo a text, který v případě jazykových aplikací obsahuje i fonetický přepis výslovnosti.

Výuka je prezentována zábavnou formou a tak, aby udržela pozornost i menších uživatelů. Jádrem aplikací jsou jen tři obrazovky. První obrazovka obsahuje seznam výukových lekcí. Látka je seřazena do témat. U anglických slovíček jsou například procvičovaná slovíčka rozdělena do tematických kategorií, například barvy, čísla, zelenina, ovoce atd. Každé téma obsahuje zhruba 20 procvičovaných položek.

Na druhé obrazovce již probíhá samotná výuka. Pracovní plochu vyplní vždy šestice obrázkových karet, ze kterých uživatel vybírá správnou odpověď na otázku zobrazenou v záhlaví stránky. Protože jsou aplikace určeny i pro velmi malé děti, zadání je kromě zobrazení také přečteno. Pokud uživatel vybere nesprávnou odpověď, může to zkoušet tak dlouho, dokud neodpoví správně. Aplikace si ovšem zapamatuje, že v dané úloze chyboval, a během testu ji ještě jednou zopakuje.

Třetí obrazovka obsahuje hodnocení právě dokončené sady úkolů a také odkazy na další možnosti. Uživatel může přejít do hlavní nabídky aplikace, může také požádat o zopakování aktuální lekce nebo přechod na lekci následující.

Aplikace na procvičování anglických a německých slovíček obsahují stejné obrázkové kartičky, kterých je k dispozici více než 500. To již představuje slušný základ pro slovní zásobu, která se hodí začátečníkům. Zábavná forma a neúnavná vytrvalost aplikace mohou zaujmout i neposedné děti, které se mohou učit, aniž by si to uvědomovaly.

Dostupnost a cena
Všechny aplikace jsou k dispozici zdarma na tržišti Google Play. Výuka dopravních značek a státních vlajek jsou k dispozici zdarma v plné verzi. Úvodních 6 lekcí v aplikacích na procvičování slovíček jse také k dispozici zdarma, odemčení dalších lekcí stojí standardně 89 Kč. Společnost pmq Software ovšem nabízí zvýhodněnou zaváděcí cenu 59 Kč za odemčení jedné aplikace.